Ecumaster Super S Cup na start. Czekaliśmy osiem miesięcy i jeden dzień

Ecumaster Super S Cup na start. Czekaliśmy osiem miesięcy i jeden dzień

Super S Cup 2020

Podaj dalej

Osiem miesięcy i jeden dzień. Dokładnie tyle przyszło czekać zawodnikom Ecumaster Super S Cup na wznowienie rywalizacji w mistrzostwach Polski. Już w ten weekend czeka nas ogromne wyścigowe święto.

Początek wyścigowego sezonu w Polsce, po zmianach związanych z panującą w kraju sytuacją, pokryje się z najważniejszym wyścigowym weekendem w Polsce. Czerwiec od kilku lat stoi pod znakiem dni spędzonych na rywalizacji w strefie Europy Centralnej na torze Poznań. Obok m.in. maszyn TCR pojawią się również Mini Coopery Ecumaster Super S Cup.

Nie możemy się doczekać pierwszej rundy. W tym roku mamy rekordową frekwencję, a w stawce znajdują się zarówno kierowcy z Polski, jak i goście z zagranicy. Na liście mamy czternastu kierowców, w tym trzech debiutantów. Po przedsezonowych testach można śmiało powiedzieć, że nie będą jedynie chłopcami do bicia – zapowiadał Przemysław Pluciński, organizator rywalizacji.

OMM Drive Super S Cup (Tor Poznań)
fot. Grzegorz Kozera

Już zeszłoroczny sezon pokazał, że konstrukcja Mini daje szansę na walkę do ostatnich metrów rywalizacji. Wykorzystanie każdego fragmentu toru jest niezwykle ważne. Z pewnością ponownie spodoba się to kibicom, którzy będą obserwować zawodników jadących na granicy błędu.

Czeka nas walka o każdy centymetr toru. Od pierwszej rundy trzeba być w formie, zwłaszcza że mamy tylko cztery weekendy wyścigowe. Mistrz będzie bronił tytułu, a jego szyki spróbuje pokrzyżować zeszłoroczny wicemistrz oraz trzeci, czwarty i piąty kierowca poprzedniego sezonu. Każdy z nich ma swoje ambicje i będzie chciał pokazać, że jest lepszy – dodał Pluciński.

Tor Poznań OMM Drive Super S Cup

Obok wspomnianej najlepszej piątki minionego sezonu: Bartosza Alejskiego, Tomasza Pawlaczyka, Adriana Lewandowskiego, Jakuba Kojdera i Adama Dębickiego pojawią się również Grzegorz Stępień, Damian Stachowiak, Konrad Nowak-Ignatowski, Tomasz Augustyniak, Michał Molski, Adam Karkuszewski, Jerzy Drabent, Michał Walczak-Makowiecki oraz Toon Knapen.

Ecumaster Super S Cup będzie rywalizować także w wyścigu długodystansowym. Na liście zgłoszeń pojawiło się osiem duetów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News