EA kupi Codemasters. Nowy DiRT jak Need for Speed?

EA kupi Codemasters. Nowy DiRT jak Need for Speed?

EA kupi Codemasters. Nowy DiRT jak Need for Speed?

Podaj dalej

Codemasters, które ma w swoim portfolio oficjalną grę Formuły 1 oraz serię Colin McRae Rally, obecnie pod szyldem DiRT zostanie kupione przez Eletronic Arts.

Wcześniej informowano, że to Take-Two nabędzie brytyjską markę, ale ostatecznie lepsza okazała się oferta EA, które wyda 1,2 miliarda dolarów. W ramach zakupu jeden z największych producentów gier otrzyma również wszystkie licencje. Jeśli nie znajdzie się ktoś, kto przebije ofertę, transakcja zostanie sfinalizowana na początku 2021 roku.

Czytaj też: Hyundai nie odpoczywa. Ruszyły przygotowania do Monte Carlo 2021 [VIDEO]

Electronic Arts i Codemasters mają wspólne ambicje, by stać się liderami w kategorii gier wyścigowych. Zarząd Codemasters jest przekonany, że firma odniesie korzyści z wiedzy i zasobów EA w skali globalnej, zarówno ogólnej, jak i szczególnie sektora gier wyścigowych. Uważamy, że ten związek zapewni Codemasters ekscytującą i dostatnią przyszłość, umożliwiając naszym zespołom tworzenie, uruchamianie i obsługę większych i lepszych gier dla niezwykłych pasjonatów – mówił Gerhard Florin, prezes Codemasters.

Wierzymy, że istnieje niezwykle interesująca okazja połączenia Codemasters i EA w celu stworzenia niesamowitych i innowacyjnych nowych gier wyścigowych dla fanów. Nasza branża rośnie, podobnie jak kategoria wyścigów i razem będziemy mogli przewodzić w nowej erze rozrywki – dodał Andrew Wilson, dyrektor generalny EA.

Czy gracze, którzy wolą bardziej symulacyjny system rozgrywki znany z DiRT Rally, F1 czy Project CARS mogą obawiać się, że w przyszłości dostaną kolejnego zręcznościowego Need for Speeda? Jakiś czas temu Codemasters kupiło Slightly Mad Studios, które kilka lat temu delikatnie mówiąc nie było zadowolone ze współpracy z EA przy tworzeniu NfS-a. Szef studia mówił wówczas o EA jak o dupkach i korporacyjnych potworach…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News