Deszcz postraszył, wygrał Bartosz Alejski

Bartosz Alejski w świetny sposób, choć nie bez problemów wykorzystał pole position i wygrał pierwszy w ten weekend wyścig Ecumaster Super S Cup.

Deszcz postraszył, wygrał Bartosz Alejski
Podaj dalej

Gdy kierowcy wyjechali już na pola startowe na slickach nad torem zaczęło padać. Nawierzchnia pozostała mokra przez pierwsze kilka okrążeń, co wprowadziło pewne zamieszanie w stawce. Za Alejskim po pierwszym okrążeniu znaleźli się Knapen, Pawlaczyk i Lewandowski. Piąty był Kojder, który okrążenie później poradził sobie z rywalem.

Po czwartym okrążeniu liderem zmagań został Knapen, a za nim znaleźli się Pawlaczyk i Alejski. Piątkę zamykali Karkuszewski i Augustyniak, a dotychczas walczący w czołówce Kojder i Lewandowski byli sklasyfikowani na szóstym i dziesiątym miejscu.

Świetny wyścig Knapena trwał do dziewiątego okrążenia, które było jego ostatnim, a na fotel lidera powrócił Alejski, który powiększał przewagę nad rywalami i pewnie wygrał wyścig. Za jego plecami bój o podium rozegrał się na przestrzeni niecałej sekundy. Drugi ostatecznie był Pawlaczyk, a trzeci Karkuszewski. Augustyniak rozminął się z podium o 0,314 sekundy.

Drugą czwórkę otworzył odrabiający straty Lewandowski, za którym znaleźli się Dębicki, Walczak-Makowiecki i Stępień. stawkę, która dotarła do mety zamknął Stachowiak.

Ecumaster Super S Cup – Wyścig 1 – Wyniki

Przeczytaj również