Dakar 2023 - Polak wygrał na ostatnich kilometrach i pobił rekord!

Dakar 2023 pokazał swoje prawdziwe oblicze nawet na ostatnich kilometrach rywalizacji. Eryk Goczał, który zadebiutował w imprezie, wygrał rywalizację w klasie T4 po zmianach, które zaszły na ostatnich kilometrach!

Dakar 2023 – Polak wygrał na ostatnich kilometrach i pobił rekord!
Podaj dalej

Dakar 2023 dla najmłodszego

Eryk Goczał zapisał się na kartach historii Rajdu Dakar jako najmłodszy etapowy triumfator. Dziś kolejny raz jego nazwisko zostanie zapamiętane, tym razem jako najmłodszy zwycięzca całej imprezy!

Na finał rywalizacji zaplanowano odcinek o długości 136 kilometrów. Dojazdówka mierzyła 281 kilometrów. Organizatorzy zapowiadali, że ostatnia próba będzie wiodła wzdłuż plaży, gdzie nie ma szans na większe zmiany w klasyfikacji generalnej. Innego zdania był najmłodszy z klany Goczałów, który przed startem tracił do lidera klasy trzy minuty i 24 sekundy.

Jeszcze na 102 kilometrze rywalizacji niemal pewny wygranej był Rokas Baciuska. Lider rywalizacji miał pięć minut zapasu nad Erykiem Goczałem. Litwin popełnił jednak błąd na ostatnich kilometrach i musiał pogodzić się z goryczą porażki. Eryk Goczał i Oriol Mena pokonali rywala o blisko siedemnaście minut!

Niezwykle blisko przeskoczenia Litwina był również Marek Goczał, ale ostatecznie pozostaje mu najniższy stopień podium. Do rywala zabrakło mu nieco ponad półtorej minuty. Przez chwilę polscy kibice mogli cieszyć się z dubletu, ale Polak otrzymał karę dwóch minut za ominięcie jednego z punktów kontroli czasu.  Michał Goczał zakończył walkę na siódmej pozycji. Pierwszego z wymienionych pilotował Maciej Marton, a drugiego Szymon Gospodarczyk.

Na ostatnim etapie najlepszym czasem popisał się Carlos Vento Sanchez. Hiszpan był o 15 sekund lepszy od Gerarda Farresa Geulla, o 54 sekundy szybszy od Michała Goczała i o blisko dwie minuty lepszy od Marka Goczała. Eryk Goczał był dziewiąty ze stratą blisko trzech i pół minuty. Najmłodszy z klanu Goczałów świętuje również drugie miejsce w stawce debiutantów w całej samochodowej stawce Rajdu Dakar 2023.

Rodewald najlepszy w ciężarówkach

Z triumfu biało-czerwonego cieszymy się również w stawce ciężarówek. Najlepsi okazali się Janus van Kasteren, Marcel Snijders i Darek Rodewald. Holendersko-polska załoga Iveco pokonała ekipę Martina Macika o ponad godzinę. Do mety Rajdu Dakar dotarli również Bartłomiej Boba i Marcin Kruger.

Dakar 2023 -Wyniki klasa T4

Przeczytaj również