Dakar 2023 - Polak blisko triumfu! Drugi walczy do końca!

Dakar 2023 wielkimi krokami zmierza do końca i polscy kibice z pewnością mają powody do zadowolenia. Niemal pewny triumfu w stawce ciężarówek jest Darek Rodewald. Eryk Goczał do ostatnich metrów będzie walczył o triumf w klasie T4.

Dakar 2023 – Polak blisko triumfu! Drugi walczy do końca!
Podaj dalej

Dakar 2023 – Goczał zachwycił świat

Na przedostatni etap rywalizacji organizatorzy zaplanowali odcinek mierzący 154 kilometry i 521 kilometrów dojazdówki. Trasa prowadziła z Sheybah do Al-Hofuf. Była to ostatnia próba na terenie Empty Quarter. Organizatorzy zaznaczali, ze kierowcy powalczą na wydmach, gdzie mogły zajść jeszcze zmiany w klasyfikacji generalnej. Krótki odcinek miał ograniczyć ryzyko uszkodzenia pojazdów, ale wytrzymałość zawodników po blisko dwóch tygodniach walki była sprawdzona bardzo dokładnie.

Eryk Goczał był najlepszy w klasie T4 na sobotnim etapie rywalizacji. Najmłodszy uczestnik i etapowy triumfator w historii imprezy perfekcyjnie wykorzystał swojego Can-ama na wydmach i wywalczył jednocześnie czwarte miejsce w całej samochodowej stawce!

W klasie młody kierowca pokonał dziś Rokasa Baciuskę o cztery minuty i 19 sekund. Michał Goczał i Marek Goczał znaleźli się odpowiednio na piątym i szóstym miejscu z ponad dziesięcioma minutami straty.

Rokas Baciuska przewodzi w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem. Litwin ma jednak jedynie trzy minuty i 24 sekundy zapasu nad Erykiem Goczałem. Trzeci jest Marek Goczał, ale jego strata do lidera wynosi już 23 minuty i sekundę. Odrabiający straty po awarii na jednym z etapów Michał Goczał jest siódmy.

Polski triumf w ciężarówkach

Darek Rodewald, który jedzie w ciężarówce z Janusem van Kasterenem i Marcelem Snijdersem pewnie zmierza po triumf w klasyfikacji ciężarówek. Holendersko-polska załoga dziś była druga. Lepszy był tylko Martin Macik ze swoją ekipą.

Marcin Kruger ze swoimi kolegami kolejny raz pokazali prędkość i znaleźli się na czwartym miejscu na etapie. Bartłomiej Boba był dziś jedenasty.

W klasyfikacji generalnej Rodewald z kolegami ma ponad godzinę i szesnaście minut zapasu nad Martinem Macikiem. Bartłomiej Boba sklasyfikowany jest na ósmej pozycji, a Marcin Kruger na czternastej.

Przeczytaj również