Czas na ostateczne rozdanie. Mistrzów poznamy w Poznaniu

Czas na ostateczne rozdanie. Mistrzów poznamy w Poznaniu

Ecumaster Super S Cup

Podaj dalej

Początek października będzie stał pod znakiem niezwykle zaciętych rywalizacji na Torze Poznań, a o mistrzowski tytuł powalczą również kierowcy Ecumaster Super S Cup. Emocji z pewnością nie zabraknie!

Kto powalczy w weekend?

Lista zgłoszeń ostatniej rundy Ecumaster Super S Cup liczy piętnaście pozycji. Nie mogło na niej zabraknąć pretendentów do tytułu: Adama Dębickiego, Adriana Lewandowskiego, Bartosza Alejskiego i Tomasza Pawlaczyka. Obok stałych uczestników rywalizacji stawkę uzupełniają zaproszeni goście: Patryk Mikiciuk i Karolina Pilarczyk.

Dla gwiazdy TVN Turbo będzie to drugi występ za kierownicą wyścigowego Mini. Najbardziej znana polska drifterka zadebiutuje w wyścigowej rywalizacji.

Zaproszeni goście stworzą duet w wyścigu długodystansowym, do którego przystąpi osiem załóg. Aż cztery z nich nadal mają szansę na końcowy triumf. Bacznie należy obserwować Tomasza Pawlaczyka i Jakuba Kojdera, których zepchnąć z prowadzenia w klasyfikacji sezonu spróbują Adam Karkuszewski i Bartosz Alejski, Damian Stachowiak i Adam Dębicki oraz Michał Walczak-Makowiecki i Damian Lempart. Liderzy mają trzy punkty zapasu nad najgroźniejszymi rywalami, a kolejne duety sklasyfikowane są w punktowych odstępach.

Walka o tytuły

W indywidualnej rywalizacji przed ostatnią rundą w najlepszej sytuacji jest Adam Dębicki, który tytuł ma niemal na wyciągnięcie ręki. Nad drugim Adrianem Lewandowskim ma 27 punktów przewagi. Dodatkowo zgodnie z regulaminem na koniec sezonu odejmuje się jeden najsłabszy rezultat. W przypadku lidera jak na razie jest to osiem, a wicelidera dziesięć punktów.

Nadal groźny może być także Bartosz Alejski, który jest trzy punkty za Lewandowskim. Co więcej jego najsłabszym wynikiem jak na razie jest „zero” z drugiej wyścigu podczas drugiej rundy. W praktyce oznacza to, że może w najbliższy weekend zgarnąć pełną pulę.

Matematyczne szanse na triumf ma jeszcze Tomasz Pawlaczyk. Do lidera traci na razie 57 punktów. Oznacza to, że przy zgarnięciu wszystkich możliwych punktów musi liczyć również na pecha najgroźniejszych rywali, by cieszył się z końcowego triumfu. Motorsport jednak widział już nie takie sytuacje.

Tor Poznań areną finału

Tor Poznań w tym roku gościł wszystkie rundy Ecumaster Super S Cup i nie inaczej może być na finał rywalizacji. Obiekt, który znają wszyscy fani motorsportu w Polsce ma wyścigową nitkę o długości 4083 metrów. Kierowcy mają do pokonania czternaście zakrętów. Otwarcie obiektu nastąpiło pierwszego grudnia 1977 roku.

Oficjalnym rekordzistą toru jest dobrze znany z wyścigów długodystansowych Jakub Śmiechowski. Pierwszego lipca 2015 roku pokonał okrążenie za kierownicą Dallary F308 w minutę i 24,544 sekundy.

tor poznań

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News