Czas na najdłuższy etap Rajdu Dakar!

Czas na najdłuższy etap Rajdu Dakar!

Kuba Przygoński Mini Buggy Dakar 2022 ORLEN Team

Podaj dalej

Po dniu przerwy na Rajdzie Dakar zawodnicy przejechali już pierwszy etap, gdzie do pokonania był ponad 400-kilometrowy odcinek. To jednak nie koniec poważnych wyzwań i jutro zawodnicy zaliczą najdłuższy etap tegorocznej edycji imprezy.

Jazda na południe

Jutrzejsza trasa prowadzi z Al Dawadimi do Wadi Ad Dawasir. O ile odcinek specjalny mierzy „tylko” 395 kilometrów, to w połączeniu z dojazdówką o długości 435 kilometrów tworzy najdłuższy etap tegorocznej edycji imprezy. Do przejechania będzie łącznie 830 kilometrów. Próba z pewnością oddzieli ziarno od plew. Pierwsze dwieście kilometrów to pasmo piasku i wydm. Pod koniec próby krajobrazy się zmienią, a różnorodność trasy może sprawić, że część zawodników dotrze do mety dopiero nocą.

Motocykliści rozpoczną rywalizację o 5:25 czasu polskiego. Załogi samochodów wyruszą do walki o 6:30.

Miasto startu i mety

Stawka wyruszy do rywalizacji z Al Dawadimi. Miasto według ostatniego spisu ludności liczy ponad 50 tysięcy mieszkańców, którzy głównie wywodzą się z plemienia Banu 'Utaybah. Wizytówką jest pałac króla Abdulaziza. Miasto budzi również pewne kontrowersje, ponieważ ma się znajdować w nim „dopalacz” do usuwania pozostałości paliw stałych z produkcji pocisków balistycznych.

Biwak zaplanowano w Wadi Al Dawasir. Miasto znajduje się w dolinie Dawasir i jest ojczyzną plemienia Al Dawasir. Według ostatniego spisu ludności liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców. Dzieli się na trzy główne dzielnice: Alnowaima, Alkhamaseen i Allidam.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News