Citroen tworzy nowe C3. Pod maską blisko 300 KM!

Citroen tworzy nowe C3. Pod maską blisko 300 KM!

Citroen tworzy nowe C3. Pod maską blisko 300 KM!

Podaj dalej

Citroen poinformował, że jeszcze w tym roku na drogach pojawi się nowy model C3, który ma być napędzany blisko 300-konnym silnikiem!

Citroen chce walczyć ze Skodą

Francuska marka od czasu zaprzestania projektu w najważniejszej rajdowej kategorii na świecie, skoncentrowała się na przygotowywaniu samochodów klasy R5 i Rally2. W obliczu debiutu nowej Skody Fabii RS Rally2 koncern zdecydował się na ulepszenie obecnie oglądanego modelu C3.

– Opracowanie tego samochodu nigdy się nie kończy. Cały czas pracujemy nad ulepszeniem go w drobnych szczegółach. Widzieliśmy to w przyszłości przy Xsarze, C4, DS3 i C3 w WRC. To będzie ogólna poprawa. Pracujemy nad różnymi rzeczami związanymi z silnikiem i oprogramowaniem niektórych części. Poprawimy również zawieszenie i aerodynamikę, a także zachowanie dyferencjałów. Gdy dodasz do siebie wszystkie te drobne szczegóły, na końcu będzie to duży krok – mówił Didier Clement, szef działu Citroen Customer Racing.

Stopniowe zmiany

Aktualizacje mają być wprowadzane stopniowo przez cały sezon. Jako pierwsi nowe komponenty dostaną kierowcy wspoierani przez fabrykę w mistrzostwach świata.

– Dobry samochód WRC2 nie jest przeznaczony dla najlepszych kierowców, takich jak Yohan Rossel, Yoan Bonato czy Mads Ostberg. To auto dla wszystkich. Yoha, Yoan, Stephane Lefebvre i Alejandro Cachon prowadzili samochód podczas oficjalnych testów. Mają wystarczające doświadczenie, by móc rozwijać samochód nie tylko dla zawodowych kierowców, ale dla wszystkich – dodał Clement.

– W WRC2 rywalizacja jest absolutnie niesamowita. Kto jest w stanie wytypować ostatecznego zwycięzcę? Nikt! To znakomite. WRC2 jest dla nas bardzo ważną kategorią, ponieważ walka na szczycie jest niezwykle ekscytująca. Przez większość rajdu o triumf walczy 10-12 kierowców ze stawki 30-40. To duży sukces przepisów FIA i bardzo ważne jest, byśmy byli w tym gronie – zakończył.

Citroen perfekcyjnie rozpoczął sezon mistrzostw świata. Yoha Rossel był najlepszy w Rajdzie Monte Carlo. Dodatkowo dzięki wygranemu Power Stage Francuz przewodzi klasyfikacji sezonu, mimo że nie wziął udziału w Rajdzie Szwecji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News