Charles Leclerc najszybszy. Dobijanie nęka kierowców w Baku

Charles Leclerc najszybszy. Dobijanie nęka kierowców w Baku

Charles Leclerc najszybszy. Dobijanie nęka kierowców w Baku

Podaj dalej

Charles Leclerc, mimo mocnego dobijania samochodów Ferrari, popisał się najlepszym rezultatem w drugim treningu przed Grand Prix Azerbejdżanu. Wielu kierowców sprawdzało awaryjne ścieżki wyjeżdżając poza tor, co utrudniało uzyskanie dobrych rezultatów.

Leclerc od początku

Po dwudziestu minutach jazd na czele znajdował się Charles Leclerc. 0,125 sekundy do kierowcy Ferrari tracił broniący barw Red Bulla Sergio Perez. trzeci był Carlos Sainz (+0,468), a czwarty Max Verstappen (+0,656). Piąty Fernando Alonso tracił do rywala przed sobą blisko pół sekundy. Z dwójki Alfa Romeo F1 Team ORLEN lepszy był Valtteri Bottas. Fin sklasyfikowany był na ósmym miejscu. Guanyu Zhou rozpoczął sesję od dwunastego rezultatu. Na torze Carlos Sainz i Esteban Ocon zgarnęli plastikowe torebki.

W drugiej tercji jazd Charles Leclerc poprawił się na 1:43,224. Drugim czasem mógł chwalić się Sergio Perez (+0,248), a trzecim Max Verstappen (+0,612). Czołową piątkę uzupełniali Fernando Alonso (+0,918) i Carlos Sainz (+1,050). Drugi z Hiszpanów nie zdołał złożyć trzech sektorów jadąc na miękkiej mieszance opon. Kierowcy Alfa Romeo F1 Team ORLEN znajdowali się w drugiej dziesiątce. Valtteri Bottas był piętnasty, a Guanyu Zhou szesnasty. Wielu kierowców miało problemy ze zmieszczeniem się na torze i często wykorzystywane były boczne alejki.

Czytaj też: 62-latek spowodował trzy wypadki! Odebrano mu marzenie! [WIDEO]

Pod koniec sesji niewielu kierowców zdołało poprawić swoje rezultaty. Najlepszy był Charles Leclerc, który zostawił za sobą duet Red Bulla. Max Verstappen poprawił się na 1:43,580, ale pozostał za plecami Sergio Pereza. Czwarty był Fernando Alonso, który znalazł się przed Carlosem Sainzem. Valtteri Bottas w barwach Alfa Romeo F1 Team ORLEN zakończył jazdy na piętnastej pozycji. Miejsce niżej znalazł się Guanyu Zhou.

Co nas czeka dalej?

Na sobotę zaplanowano ostatnią godzinę przygotowań, któa rozpocznie się o 13:00 czasu polskiego. Walka o pole position wystartuje o 16:00. Niedzielną rywalizację, by nie kolidować z finiszem rywalizacji w 24-godzinnym wyścigu Le Mans zaplanowano na 13:00 czasu polskiego.

Grand Prix Azerbejdżanu 2022 – Trening 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News