Bottas zamienił cztery na dwa kółka i wygrał!

Valtteri Bottas postanowił bardzo aktywnie wykorzystać wakacyjną przerwę w Formule 1. Fin jeżdżący w tym roku w barwach Alfa Romeo F1 team ORLEN zamienił cztery na dwa koła i wygrał wyścig kolarski w Stanach Zjednoczonych.

Bottas zamienił cztery na dwa kółka i wygrał!
Podaj dalej

Bottas szybki na dwóch kółkach

Bottas zaprezentował się kibicom na trasach wyścigu SBT GRVL. Fin zdecydował się na start w wyścigu na czerwonej trasie, która mierzyła ponad 95 kilometrów. Asfaltowo-szutrowa droga zawierała w sobie dwie główne wspinaczki przeplatane krótkimi ściankami, co łącznie dało blisko 1100 metrów przewyższenia.

Kierowca Alfa Romeo F1 Team ORLEN przejechał trasę w czasie dwie godziny 56 minut i 22 sekundy. Dało to czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, drugie w dywizji i pierwsze w kategorii wiekowej. Do zwycięzcy zabrakło niezwykle mocnego tego dnia Ryana Steersa pięć minut i siedemnaście sekund. Bottas drugie miejsce przegrał na finiszu rywalizacji i oficjalnie uzyskał taki sam rezultat jak drugi Dante Humphrey.

Czytaj też: Formuła 1 na autostradzie? Takie rzeczy tylko w Czechach! [WIDEO]

Fin powrócił na trasy amerykańskiego wyścigu. W zeszłym roku wywalczył piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie w kategorii wiekowej.

Partnerski sport

Na trasie wyścigu kobiet pojawiła się również życiowa partnerka Valtteriego Bottasa: Tiffany Cromwell. Australijska kolarka postawiła na wyścig mierzący ponad 160 kilometrów, który przebiegał niebieską trasą. Do pokonania był podjazdy o łącznym przewyższeniu ponad 1830 metrów. Cromwell pewnie wygrała rywalizację pań zostawiając najgroźniejszą rywalkę ponad 20 minut za sobą. Co więcej Australijka znalazła się na siódmym miejscu w łączonej klasyfikacji kobiet i mężczyzn. Do podium zabrakło jej nieco ponad ośmiu minut. Dla najtwardszych zawodników organizatorzy przygotowali wyścig na dystansie blisko 230 kilometrów. Podjazdy liczyły łącznie ponad 2800 metrów.

Wakacje w Formule 1

Obecnie w Formule 1 trwają wakacje. Rywalizacja zostanie wznowiona w ostatni weekend sierpnia na belgijskim Spa-Francorchamps. Valtteri Bottas obecnie jest dziewiątym kierowcą w stawce. Do ósmego Estebana Ocona traci dwanaście punktów. Fernando Alonso znajduje się pięć punktów za Finem. Alfa Romeo F1 Team ORLEN jest szósta z dorobkiem 51 punktów.

Przeczytaj również