Bottas i Hamilton znowu razem! Możesz mieć ich u siebie w domu!

To może brzmieć jak primaaprilisowy żart, ale jest faktem. Valtteri Bottas i Lewis Hamilton ponownie pojawią się w takich samych barwach. Co więcej możesz mieć obu u siebie w domu!

Bottas i Hamilton znowu razem! Możesz mieć ich u siebie w domu!
Podaj dalej

Duet Mercedesa z opóźnieniem

Do niedawno zespołowi koledzy w Mercedesie już w najbliższym czasie mogą pojawić się na Twojej półce. Niezwykle popularny producent figurek Funko Pop! wypuści na rynek podobizny Fina oraz Brytyjczyka. Dla fanów Alfy Romeo F1 Team ORLEN niestety figurka Bottasa przyozdobiona jest jeszcze barwami Mercedesa.

Figurki mają dziesięć centymetrów wysokości i kosztują około siedemdziesiąt złotych. Bez względu na to, czy jesteś fanem mistrza świata, czy kochającego kawę Fina, już w najbliższych dniach będziesz mógł mieć obu u siebie w domy. Na razie nie ma planów, by zaprezentować całą stawkę Formuły 1, choć niezwykle interesująco prezentowałaby się ta z podobizną uśmiechniętego Daniela Ricciardo.

Wspólne mistrzostwa

Losy obu kierowców połączyły się w 2017 roku, gdy Valtteri Bottas został kierowcą Mercedesa. Zastąpił wówczas Nico Rosberga, który po wywalczeniu mistrzostwa świata w 2016 roku, nieoczekiwanie ogłosił zakończenie kariery.

Razem wywalczyli pięć mistrzowskich tytułów dla Mercedesa. Indywidualnie Bottas dwukrotnie kończył rywalizację na trzecim miejscu, dwukrotnie był drugi, a sezon 2018 zakończył dopiero na piątej pozycji. W barwach niemieckiej marki Fin wygrał dziesięć wyścigów.

Lewis Hamilton jest niekwestionowaną legendą Mercedesa. Brytyjczyk dołączył do zespołu w 2013 roku. W dziewięciu sezonach wywalczył sześć mistrzowskich tytułów. Dwukrotnie był drugi, a w debiucie w nowych barwach zakończył batalię na czwartej pozycji.

Przeczytaj również