Błąd lidera mistrzostw świata. Co się wydarzy w kwalifikacjach?

Błąd lidera mistrzostw świata. Co się wydarzy w kwalifikacjach?

Kimi Raikkonen Alfa romeo Racing ORLEN GP Azerbejdżanu F1 2021

Podaj dalej

Trzeci trening przed kwalifikacjami do GP Azerbejdżanu, podobnie jak dwa poprzednie przyniosły sporo emocji i ciężko wymienić kierowcę, który nie miał przygód na torze.

Po leniwym starcie kierowcy rozpoczęli realizowanie swoich programów treningowych po około 10 minutach. W połowie sesji na czele znajdował się Pierre Gasly, który miał za sobą Yuki’ego Tsunodę (+0,396). Czołowa piątkę uzupełniali Charles Leclerc (+0,481), Serio Perez (+0,753) i Max Verstappen (+0,933). Antonio Giovinazzi z Alfa Romeo Racing ORLEN był siódmy, a Kimi Raikkonen trzynasty.

W połowie sesji auto rozbił Max Verstappen. Problemy w drugiej części jazd miał także George Russell. Williams Brytyjczyka uległ awarii.

W symulacji kwalifikacji najlepszy był Pierre Gasly, który zszedł do 1:42,251. Francuz zostawił za sobą Sergio Pereza i Lewisa Hamiltona. Czołowa piątkę uzupełnili Charles Leclerc i Carlos Sainz.

Kierowcy Alfa Romeo Racing ORLEN znaleźli się w drugiej dziesiątce. Kimi Raikkonen był czternasty, a Antonio Giovinazzi siedemnasty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News