Barbórka Warszawska - bogata lista zgłoszeń

Kierowcy ORLEN Team: Kajetan Kajetanowicz i Mikołaj Marczyk otwierają tegoroczną listę zgłoszeń Rajdu Barbórka, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Barbórka Warszawska – bogata lista zgłoszeń
Podaj dalej

Barbórka – 131 załóg na liście

Aż 131 załóg znalazło się na liście zgłoszeń tegorocznej edycji imprezy. Za kierowcami ORLEN Team, którzy skorzystają ze Skód Fabii ustawiono dwóch kierowców w Hyundaiach i20: Łukasza Byśkiniewicza i Jarosława Szeję. W najmocniejszej klasie R1 znalazło się łącznie 43 załogi.

Miko Marczyk - Rajd Barbórka 2021
fot. Miko Marczyk Motorsport

Czołówkę klasy R2 tworzą Jacek Sobczak w Porsche 911 GT3 oraz Kamil Bolek i Agnieszka Załęcka w Peugeotach 208 Rally4. Stawkę klasy R3 otwiera Krzysztof Stańdo w Peugeocie 208.

Historyki do boju

Na liście nie mogło zabraknąć również zawodnikachów w autach historycznych. W klasy Y1 Gracjan Predko pokaże się w Subaru Impresie S5, a Marcin Majcher w Subaru Legacy. Klasę Y2 otwierają Arkadiusz Kula w Renault Megane Maxi i Mateusz Kuczyński w Suzuki Swifcie.

Świetnie wyglądają również klasy H1, H2 i H3. Na liście znajdziemy zawodników w Fordzie Sierrze Cosworth, Lancii Delcie Integrale, Mercedesie Benzie C123 i Talbocie Sunbean. Nie zabraknie również Fiatów 126p, Polonezów i Warszawy!

rajd barbórka działania policji policja klatka bezpieczeństwa

Co nas czeka?

Rywalizacja na tegorocznym Rajdzie Barbórka rozpocznie się drugiego grudnia od odcinka w Pruszkowie. Wieczorny oes zaplanowano na 17:35 i bezie mierzył 3,60 km.

Sobota będzie stała pod znakiem walki na torze w Słomczynie oraz Służewcu. Obie próby będą pokonywane dwukrotnie. W Słomczynie trasa będzie mierzyć 3,85 km, a na Służewcu 5,38 km. Rywalizację zamknie odcinek na Bemowie, który będzie mierzył 1,78 km.

Wieczorem najlepszych czeka rywalizacja na ulicy Karowej. Kryterium rozpocznie się o 17:00.

Lista Zgłoszeń

Przeczytaj również