Amerykański zespół w barwach Rosji. Czy FIA na to zezwoli? [GALERIA]

Amerykański zespół w barwach Rosji. Czy FIA na to zezwoli? [GALERIA]

Podaj dalej

Zespół Haas F1 za pomocą mediów społecznościowych zaprezentował dziś swoje najnowsze działo jakim jest model VF-21. Czy jednak jego malowanie będzie obecne z nami przez cały rok?

W tym sezonie w barwach zespołu będą startować Mick Schumacher oraz Nikita Mazepin. Ojciec Rosjanina wniósł pokaźny budżet, co odzwierciedlono w malowaniu samochodu. Sponsorem amerykańskiej ekipy została firma UralKali, a samochód przyozdobiony jest rosyjskimi flagami.

Po zamieszaniu dopingowym i ukaraniu wszystkich rosyjskich sportowców przez światową agencję antydopingową, Rosjanie nie mogą startować jako reprezentanci swojego kraju. Mogą jedynie bronić barw federacji lub występować jako neutralni sportowcy. Na nowym modelu Haasa rosyjskie flagi są mocno widoczne i ciekawy może być kolejny krok oraz decyzja FIA.

W miniony weekend odbył się Arktyczny Rajd Finlandii, który stanowił rundę mistrzostw świata. W nim Nikołaj Griazin walczący w WRC2 zmienił oklejenie swojego Polo, którym startował w Rajdzie Monte Carlo, a z szyby zniknęły rosyjskie flagi.

Haas VF-21 – GALERIA

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News