Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdza kierowcę na testy

Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdza kierowcę na testy

Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdza kierowcę na testy

Podaj dalej

Alfa Romeo Racing ORLEN poinformowała, że za kierownica C39 podczas posezonowych testów w Abu Zabi pojawi się Callum Ilott.

Obecnie drugi kierowca Formuły 2 jest członkiem akademii Ferrari. W tym sezonie odniósł trzy zwycięstwa. Brytyjczyk ma już doświadczenie z F1. W 2019 roku jeździł podczas testów w Barcelonie.

Czytaj też: Tych rekordów Hamilton na pewno nie pobije. Część druga

Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w Abu Zabi i jestem wdzięczny Alfa Romeo Racing ORLEN i akademii Ferrari za tę możliwość. Każda szansa na jazdę autem F1 jest ważna. To sposób na zdobycie doświadczenia, nie tylko za kierownicą, ale także w pracy z zespołem. Inżynierowie i personel należy do najlepszych na świecie i jest wiele do nauczenia się. To ma znaczenie – mówił Ilott.

Callum jest jednym z najbardziej obiecujących młodych kierowców, który wysunął się przed szereg pokazując się w Formule 2. Miał pecha, że stracił szansę na pokazanie swoich umiejętności w zeszłym miesiącu na pierwszym treningu na Nurburgring. Zasługuje na pracę z zespołem w Abu Zabi. Jego postawa i etyka pracy wywarły bardzo pozytywne wrażenie na zespole. Nie możemy się doczekać pracy w Abu Zabi – dodał Fred Vasseur, szef zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News