Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdza kierowcę na testy

Alfa Romeo Racing ORLEN potwierdza kierowcę na testy

Podaj dalej

Alfa Romeo Racing ORLEN poinformowała, że za kierownica C39 podczas posezonowych testów w Abu Zabi pojawi się Callum Ilott.

Obecnie drugi kierowca Formuły 2 jest członkiem akademii Ferrari. W tym sezonie odniósł trzy zwycięstwa. Brytyjczyk ma już doświadczenie z F1. W 2019 roku jeździł podczas testów w Barcelonie.

Czytaj też: Tych rekordów Hamilton na pewno nie pobije. Część druga

Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w Abu Zabi i jestem wdzięczny Alfa Romeo Racing ORLEN i akademii Ferrari za tę możliwość. Każda szansa na jazdę autem F1 jest ważna. To sposób na zdobycie doświadczenia, nie tylko za kierownicą, ale także w pracy z zespołem. Inżynierowie i personel należy do najlepszych na świecie i jest wiele do nauczenia się. To ma znaczenie – mówił Ilott.

Callum jest jednym z najbardziej obiecujących młodych kierowców, który wysunął się przed szereg pokazując się w Formule 2. Miał pecha, że stracił szansę na pokazanie swoich umiejętności w zeszłym miesiącu na pierwszym treningu na Nurburgring. Zasługuje na pracę z zespołem w Abu Zabi. Jego postawa i etyka pracy wywarły bardzo pozytywne wrażenie na zespole. Nie możemy się doczekać pracy w Abu Zabi – dodał Fred Vasseur, szef zespołu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News