Alfa Romeo F1 Team ORLEN wróciła do gry

Po niezbyt udanym występie w arabskiej Dżuddzie Alfa Romeo F1 team ORLEN powróciła do dobrej formy. W miniony weekend zespół wywalczył kolejne punkty i wydaje się, że będzie zaciekle walczył o prowadzenie w środku stawki.

Alfa Romeo F1 Team ORLEN wróciła do gry
Podaj dalej

Powrót do gry

Wywalczenie czterech punktów i kolejny finisz w czołowej dziesiątce jest naprawdę dobre. Wróciliśmy do gry po Dżuddzie. Zespół wykonał dobrą pracę w trudnych warunkach. Pierwszy samochód bezpieczeństwa nie wyjechał w idealnym momencie i kosztowało nas to, zwłaszcza Zhou. Utknęliśmy w pociągach DRS, co utrudniało awans. Musieliśmy ciężko zapracować na nasze pozycje. Byliśmy blisko ponownego zdobycia punktów przez obu kierowców. To, co zrobiliśmy jest dowodem na to, że idziemy we właściwym kierunku. Cały zespół spisał się dobrze. Teraz możemy skoncentrować się na wyścigu w Imoli. Chcemy kontynuować naszą walkę o dobre miejsce w mistrzostwach konstruktorów – podsumował Fred Vasseur, szef zespołu.

Punkty Bottasa, Zhou tuż za dziesiątką

Naprawdę podobał mi się niedzielny wyścig. To dobry występ z walką od początku do końca. Oczywiście najważniejsze jest to, że zdobyliśmy punkty. To dzięki dobrej pracy wykonanej przez wszystkich w zespole. Jestem zadowolony ze sposobu, w jaki się ścigaliśmy. Mniejsze skrzydło, które ukarało nas w sobotę, okazało się trafnym wyborem i pomogło awansować – komentował Valtteri Bottas.

Miałem dobry dzień, chociaż musiałem ciężko pracować i atakować przez cały wyścig. Mamy nadzieję, że nadal będziemy silni i będziemy się doskonalić. W najbliższych rundach pojawią się ulepszenia, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować walkę o punkty w każdym wyścigu – dodał.

Jestem dumny z mojego wyścigu. Oczywiście jestem trochę zdenerwowany faktem, że nie zdobyłem punktów i tak mało brakło. Mamy dobre tempo, ale straciliśmy kilka pozycji za samochodem bezpieczeństwa. Utrudnił nam życie. Dałem z siebie wszystko i mocno atakowałem pod koniec, ale nie miałem opon, by walczyć z Alexem. Nie mogłem go wyprzedzić. Rozwiązaliśmy jednak problemy ze startem i to był dobry wyścig. Patrzę wstecz na moje trzy pierwsze rundy w Formule 1 i jedenaste miejsce jest najgorsze. Mogę wykorzystać ten pozytywny występ i dążyć do zdobywania punktów w każdym starcie – podsumował Guanyu Zhou.

W klasyfikacji kierowców Valtteri Bottas ma dwanaście punktów i sklasyfikowany jest na dziesiątej pozycji. Guanyu Zhou z jednym punktem jest piętnasty. Wśród zespołów Alfa Romeo F1 Team ORLEN jest szósta z trzynastoma punktami.

Przeczytaj również