Alfa Romeo F1 Team ORLEN liczy na punkty

Alfa Romeo F1 Team ORLEN liczy na punkty

Alfa Romeo F1 Team ORLEN liczy na punkty

Podaj dalej

Alfa Romeo F1 Team ORLEN po rozczarowującym występie w Spa-Francorchamps, ma nadzieję, że tempo zaprezentowane w Belgii przełoży się na występ w Holandii. Czy ekipa wywalczy kolejne punkty do klasyfikacji sezonu?

Bottas chce się odbić

Valtteri Bottas po tym, gdy pechowo zakończył rywalizację w Belgii już na drugim okrążeniu, ma nadzieję, że w Holandii szczęście mu dopisze. Dodatkowo tempo, które pokazywały oba auta Alfa Romeo F1 Team ORLEN pozwala realnie myśleć o punktach. Fin jak na razie zgromadził ich 46 i jest dziesiątym kierowcą w stawce.

– Nowy tydzień wyścigowy daje nam możliwość odzyskania sił po niefortunnym weekendzie w Spa. W zeszłym roku podobała mi się jazda w Zandvoort. Stanąłem tu na podium. Rozczarowujące było zakończenie po zaledwie dwóch okrążeniach poprzedniego wyścigu. Tempo, które pokazaliśmy z Zhou było dobre. Byłem pewien, że mogliśmy zaliczyć dobrą rundę – mówił Valtteri Bottas.

Czytaj też: Sebastien Loeb powalczy o mistrzostwo!?

– Mając takie tempo jako punkt wyjścia, mamy okazję zbudować mocny wynik w nadchodzący weekend. Być może wrócimy z kilkoma punktami. Tutejsi fani oczywiście są pełni pasji, więc zorganizujemy dla nich dobre widowisko – dodał.

Alfa Romeo liczy na więcej

Również Guanyu Zhou ma nadzieję na kolejną punktową zdobycz. Chińczyk w Spa musiał startować z końca stawki po wymianie elementów jednostki napędowej. Wyścig zakończył bardzo blisko czołowej dziesiątki, ale utknięcie w „pociągu DRS” nie pozwoliło na zdobycie choćby jednego punktu.

– Chcieliśmy zdecydowanie więcej wyciągnąć z weekendu w Spa. Zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że start z końca stawki oznacza, że wywalczenie punktów będzie trudne. Mimo to nasze tempo na torze było obiecujące. Mamy nadzieję, że w Zandvoort utrzymamy je – zapowiadał Guanyu Zhou.

– To będzie dla mnie nowy tor. Wcześniej ścigałem się tutaj w Formule 3, ale było to kilka lat temu. Ważne będzie jak najszybsze przystosowanie się do niego w aucie Formuły 1. Muszę zakwalifikować się na dobrym miejscu i zdobyć kilka punktów. Wiemy, że możemy to zrobić. To tylko kwestia dobrego zarządzania weekendem od początku do końca – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News