Adam Dębicki rządzi w sobotę w Ecumaster Super S Cup

Adam Dębicki rządzi w sobotę w Ecumaster Super S Cup

Ecumaster Super S Cup

Podaj dalej

Adam Dębicki nie pozostawił dziś złudzeń, kto jest najlepszy na Torze Poznań i pewnie wygrał drugi wyścig Ecumaster Super S Cup.

Po starcie na czele znajdował się Damian Stachowiak, za którym znaleźli się Adam Dębicki i Adrian Lewandowski. Czołową piątkę uzupełniali Grzegorz Stępień i Michał Walczak-Makowiecki. Dopiero dziesiąty był wczorajszy triumfator Bartosz Alejski. Po drugim okrążeniu czołowa trójka utrzymała swoje pozycje, a na czwarte awansował Jakub Kojder. Alejski był już ósmy.

Po trzecim okrążeniu na czele znalazł się Dębicki, który miał za sobą Lewandowskiego i Stachowiaka. Ponad trzy sekundy tracił Kojder, który miał blisko dwie sekundy zapasu nad Pawlaczykiem. Za nim zaciekle atakowali Walczak-Makowiecki i Alejski, który po kolejnym okrążeniu był już piąty.

Po półmetku rywalizacji Dębicki miał około cztery sekundy zapasu nad Lewandowskim, który odpierał ataki Kojdera i Stachowiaka. Grupę pościgową prowadził Alejski, za którym podążali Karkuszewski i Walczak-Makowiecki. Po dziewiątym okrążeniu Kojder znalazł się przed Lewandowskim.

Dębicki pewnie dojechał do mety zmagań na pierwszym miejscu. Za jego plecami bój o drugie miejsce wygrał Kojder, a Lewandowskiemu pozostało trzecie miejsce. Drugą trójkę utworzyli Stachowiak, Karkuszewski i Walczak-Makowiecki, który był o włos szybszy od Tomasza Augustyniaka.

Czołową dziesiątkę zamknęli Nowak-Ignatowski, Stępień i Alejski. Okrążenie do zwycięzcy stracił jedenasty Pawlaczyk.

Ecumaster Super S Cup – Wyścig 2 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News