50. Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie z postaciami z motorsportu

Sześć osób związanych z motorsportem znalazło się na liście 50. Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie stworzonym przez magazyn Forbes.

Prestiżowa lista co roku ma pokazać osoby, które miały największy wpływ na sportowe wydarzenia, nie tylko z czysto sportowego punktu widzenia. Ważne są już kwestie finansowe oraz organizacyjne. W tym roku motorsport ma na liście sześciu przedstawicieli.

Na 44. miejscu znalazł się były prezes Unibaxu Toruń, a obecnie prezes PGE Ekstraligi żużlowej: Wojciech Stępniewski. Na 34. pozycji znalazł się Krzysztof Hołowczyc, który wziął również udział w prezentacji listy.

Kolejna trójka jest blisko związana z PKN ORLEN. Zawodnik Alfa Romeo Racing OLREN oraz walczący w tym roku w DTM Robert Kubica znalazł się na 23. miejscu. Pozycję wyżej usytuowano Bartosza Zmarzlika: dwukrotnego indywidualnego żużlowego mistrza świata, którego również wspiera PKN ORLEN. Na szóstym miejscu pojawił się Daniel Obajtek, który od 2018 roku jest prezesem PKN ORLEN.

Wśród postaci związanych z motorsportem najwyżej sklasyfikowany został Adam Małysz. Były skoczek narciarski i uczestnik Rajdu Dakar znalazł się tuż za czołową trójką. W niej nie było niespodzianek. Najniższy stopień podium zdobył Czesław Lang: organizator Tour de Pologne. Drugie miejsce zdobył Zbigniew Boniek: prezes PZPN. Na samym szczycie ustawiono Roberta Lewandowskiego: piłkarza Bayernu Monachium.