13-letni Hiszpan pobił rekord Polaka, ale to nasz znowu pokazał klasę

Rajd Lipawy pod wieloma względami okazał się niezwykle emocjonujący, również dla polskich kibiców, ale swoje powody do radości mieli także Hiszpanie.

13-letni Hiszpan pobił rekord Polaka, ale to nasz znowu pokazał klasę
Podaj dalej

W Polsce coraz większą popularnością cieszy się Hubert Laskowski, który w ostatnich latach pobił wiele rekordów „młodości”. Polak zapisał się na kartach historii m.in. jako najmłodszy zdobywca tytułu mistrzowskiego w krajowej serii oraz jako najmłodszy kierowca startujący w rajdzie zaliczanego do mistrzostw kraju. Niestety od minionego weekendu drugi z rekordów dzierży młody Hiszpan: Gil Membrado.

13-latek zadebiutował na Rajdzie Lipawy w rundzie mistrzostw Łotwy w rajdach samochodowych oraz rallysprintach. „Hiszpański Rovanpera” jak nazwały Gila krajowe media, gdy wystartował w piątek do pierwszego odcinka specjalnego pobił rekord świata mają 13 lat, 8 miesięcy i 7 dni.

Membrado mimo młodego wieku ma już spore doświadczenie stąd pozytywna decyzja organizatorów rajdu do dopuszczenia go do rywalizacji. Hiszpan może pochwalić się m.in. mistrzostwem Hiszpanii w autocrossie w klasie juniorów. Rywalizował także na lodowych torach Andory.

Klasę pokazał polski nastolatek: Hubert Laskowski, który złożył gratulacje młodszemu koledze. Warto też zaznaczyć, że na Łotwie wystartował 16-letni syn dobrze znanego z mistrzostw świata Armina Schwarza: Fabio. Młodość coraz śmielej wchodzi w rajdowy świat i pozostaje nam się cieszyć, że w tym gronie mamy Polaka.

Hiszpan w rajdowym debiucie wywalczył czwarte i trzecie miejsce w mistrzostwach Łotwy w klasie juniorów i LRC4. Był też czwarty w rallysprincie.

Przeczytaj również