Limitowana Kia Stinger GTS otrzyma tryb Drift!

Podczas nowojorskiego salonu samochodowego Kia zaprezentowała limitowaną edycję sportowego modelu Stinger. Samochód z oznaczeniem GTS otrzyma napęd na 4 koła.

Kia Stinger
Podaj dalej

Za nowe 4×4 odpowiedzialny jest Albert Biermann, który niegdyś projektował w BMW M. Będzie to najbogatsza opcja auta, znanego do tej pory z wersji tylnonapędowej. Do śmiałego przyspieszenia służy silnik V6 o pojemności 3,3 litra z dwiema turbinami. Jednostka zaoferuje 365 KM, a moc na koła przekazuje 8-stopniowa skrzynia automatyczna.

Kia Stinger GTS w wersji z napędem na 4 koła otrzyma ciekawe tryby jazdy. Standardowo 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego w 60% przekazywane jest na tylną oś. Po przełączeniu na Sport ta wartość wzrasta do 80%. Najbardziej ekstremalnym będzie tryb Drift. Nie dość, że auto zmieni się w 100% RWD, to dodatkowo komputer będzie utrzymywać niskie biegi, aby móc nacieszyć się jazdą w kontrolowanym poślizgu. Na obręczach zagoszczą topowe opony Michelin Pilot Sport 4S.

Samochód zostanie wyprodukowany w liczbie zaledwie 800 egzemplarzy. Edycja limitowana otrzymała charakterystyczny pomarańczowy lakier oraz wstawki z karbonu (wloty powietrza i poszycia lusterek). W środku zagości syntetyczny zamsz, szyberdach oraz system audio Harman Kardon. Cena wesrji 4×4 wyniesie 46 500 $ (ok. 180 000 zł) i będzie oferowana na razie tylko w Ameryce Północnej.

Przeczytaj również