Licencja bez wyjeżdżonych KJSów!

Licencja bez wyjeżdżonych KJSów!

Licencja bez wyjeżdżonych KJSów!

Podaj dalej

Niedawno światło dzienne ujrzał nowy regulamin uzyskiwania certyfikatu sportu samochodowego oraz licencji zawodnika PZM. Wynika z niego, że od teraz będziemy mogli wystartować w rajdzie okręgowym bez wyjeżdżonych czterech KJSów, jak to było do tej pory!

Przeglądając nowy regulamin od razu spojrzałem w kierunku licencji stopnia RN, która umożliwia starty w rajdach okręgowych, czy GSMP. Jak się okazało, od teraz chcąc wystartować np. w Rajdzie Wisły, czy Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki, nie musimy mieć już wyjeżdżonych czterech KJSów. Owszem, niektóre punkty w regulaminie pozostają te same, jak np. ten że konieczne jest przedstawienie zaświadczenia o braku przeciwwskazań do uprawiania dyscypliny sport samochodowy wydanego przez lekarza posiadającego specjalizację medycyny sportowej oraz ważnego orzeczenia psychologicznego, jednak o najciekawszym czytamy poniżej!

Warunkiem uzyskania licencji zawodnika i licencji kierowcy stopnia „RN” jest:
Ukończenie, co najmniej 4 imprez KJS, SKJS, TIS, (w tym minimum 2 w charakterze kierowcy) lub ukończenie 2 rund RPPST/HRSMP/HRPP jadąc bez pomiaru czasu, na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów, co należy potwierdzić na druku P-3 będącym załącznikiem do wniosku o przyznanie licencji.
LUB
– Ukończenie jednodniowego kursu obejmującego minimum 3 godziny jazdy na placu i/lub torze oraz zajęcia praktyczne. Program kursu jest corocznie ustalany i zatwierdzany przez GKSS PZM.

Dalej czytamy, że szkolenia obejmować będą: zajęcia teoretyczne w zakresie znajomości regulaminów sportu samochodowego, obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz znajomości opisów nawigacyjnych. Szkolenia organizują Automobilkluby i Kluby we własnym zakresie. Szkolenia mogą prowadzać trenerzy i instruktorzy sportu samochodowego oraz sędziowie sportu samochodowego z licencją klasy I.

Przypomnijmy, licencja stopnia RN upoważnia m.in. do udziału w charakterze kierowcy w rajdach okręgowych a także w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski!

Tagi: Rajdy

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News