Lewandowski w Audi Sport TT Cup

Piłkarze i trenerzy FC Bayern Monachium, po raz kolejny wybierają Audi. Wczoraj popołudniu, na terenie Centrum Kompetencyjnego Audi w Neuburgu, piłkarze Bayern’u odebrali swoje nowe auta. Dodatkowo, wszyscy mieli okazję wziąć udział w Audi driving experience,  a czterech z nich zasiadło obok utytułowanych kierowców Audi Toma Kristensena  i Markusa Winkelhocka, pokonując z nimi kilka szybkich okrążeń na torze.

Lewandowski w Audi Sport TT Cup
Podaj dalej

fot. Audi
fot. Audi

Mistrzowie boiska spotkali się z mistrzami kierownicy: Tom Kristensen, dziewięciokrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, zabrał wczoraj Thomasa Müllera i Roberta Lewandowskiego, strzelca historycznych już „pięciu goli w dziewięć minut”, na wyczynową przejażdżkę po torze w Neuburgu. Mario Götze i David Alaba pojechali natomiast z Markusem Winkelhockiem. Kilka okrążeń toru w aucie biorącym udział w Audi Sport TT Cup, było centralnym punktem symbolicznego przekazania drużynie nowych samochodów rodem z Ingolstadt.

Audi oddało do dyspozycji klubu FC Bayern pięćdziesiąt aut. Piłkarze mogli wybierać pojazdy z całej gamy modelowej Audi i najczęściej decydowali się na najbardziej sportowe modele: ośmiu zawodników wybrało Audi RS 7 Sportback z 4-litrowym silnikiem TFSI, które w ten sposób stało się najpopularniejszym samochodem w drużynie. Audi RS 7 Sportback jeździć teraz będą m.in. Robert Lewandowski, Franck Ribéry, Mario Götze i Javier Martínez. Na drugim miejscu jest Audi RS 6 Avant, na który zdecydowali się między innymi Xabi Alonso, Manuel Neuer i trener Pep Guardiola.

 

W całym tym szaleństwie znaleźliśmy dziś czas na wizytę w Audi! 5 okrążeń w 9 minut✋??In all this madness we found the time to visit the Audi! 5 laps in 9 minutes✋??

Posted by Robert Lewandowski on 23 września 2015

Po wykonaniu grupowego zdjęcia i rozdaniu fanom oraz pracownikom Audi wielu autografów, piłkarze Bayernu wzięli udział w Audi driving experience. Jego program przewidywał np. sesję doskonalenia prowadzenia samochodu w Audi R8 i jazdę w terenie Audi Q7. Zwieńczeniem była szybka sesja na torze z Tomem Kristensenem i Markusem Winkelhockiem.

– Popołudnie z piłkarzami Bayernu było bardzo miłym doświadczeniem. To również niesamowite przeżycie dla mnie osobiście, jako wielkiego fana piłki nożnej – powiedział na koniec Tom Kristensen. – Byłem pod wrażeniem tego, jak profesjonalnie i ze sportowym zacięciem chłopaki zajęły się autami. To widać na pierwszy rzut oka: Audi i FC Bayern są zgranym zespołem.

 

Przeczytaj również