Legendy pojadą dla McRae

Legendy pojadą dla McRae

Podaj dalej

Każdy rajdowy kibic z całą pewnością kojarzy imprezę, która rozgrywa się co roku w San Marino w okolicach października. RallyLegend – bo o nim mowa, w tym roku poświęcony będzie całkowicie pamięci Colina McRae.

Szkocki czarodziej kierownicy zginął w wypadku helikoptera niecałe 10 lat temu. Z okazji tej właśnie rocznicy na RallyLegend zawita 13 z 14 żyjących rajdowych mistrzów świata. Każdy z nich wystartuje dokładnie takim samochodem, w jakim wygrał swój tytuł. Wszystko, aby oddać hołd słynnemu mistrzowi z Lanark. W małym księstwie na północy Włoch nie zabraknie rodziny Colina McRae, tak samo jak innych legend ze świata sportu.

Cała impreza rozpocznie się 22 października. Wtedy to przez San Marino przejedzie ogromna parada, na czele z bratem Colina – Alisterem McRae oraz pilotem byłego mistrza świata – Derekiem Ringerem. Zasiądą oni za kierownicą słynnego Subaru z 1995 roku.

Siła wspomnień, która pozostała po Szkocie jest niesamowita. Głównie dzięki niej każdy telefon wykonany przez Luisa Moyę w sprawie organizacji imprezy był czystą przyjemnością. Malcolm Wilson nie zastanawiał się nawet przez chwilę i dał zielone światło dla Sebastiena Ogiera. Taka sama reakcja spotkała Moyę podczas rozmowy z Svenem Smeetsem, który natychmiast zgodził się na oddanie mistrzowskiego Polo WRC w ręce Francuza na ten jeden, ostatni raz.

Większość kierowców zapytana o chęć wystąpienia w imprezie wspominała, że otrzymując taki telefon odpowiedź może być tylko jedna – oczywiście. Tak było również m.in. w przypadku Pettera Solberga i Krisa Meeka.

Kogo zatem zobaczymy na ulicach San Marino? Spośród wszystkich 17 mistrzów świata, aż 14 z nich będzie obecnych. Tylko Carlos Sainz opuści imprezę, ze względu na spotkanie rodzinne podczas GP USA Formuły 1, którego nie może opuścić.

Na starcie zobaczymy m.in. następujących kierowców: Sebastien Ogier, Sebastien Loeb, Petter Solberg, Robert Reid (pilot Richarda Burnsa), Marcus Gronholm, Tommi Makinen, Didier Auriol, Miki Biasion, Juha Kankkunen, Timo Salonen, Stig Blomqvist, Hannu Mikkola, Ari Vatanen, Walter Rohrl, Hans Thorszelius (pilot Bjorna Waldegaarda), Markku Alen, czy Sandro Munari.

A to tylko sami mistrzowie świata. Na starcie na pewno nie zabraknie również innych legend. Kto ma ochotę na odwiedziny San Marino?

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News