Legendy na starcie

Legendy na starcie

Podaj dalej

Już jutro rozpocznie się piętnasta edycja Rally Legend. Kibice zgromadzeni przy trasach w San Marino będą mieli okazję podziwiać wiele załóg, które w przeszłości zdobywały tytuły mistrzowskie. Na starcie pojawią się również Polacy.

Impreza w San Marino będzie poświęcona pamięci wielkiego kierowcy, jakim bez wątpienia był Colin McRae. W swojej karierze zdobył on jako najmłodszy zawodnik w historii tytuł rajdowego mistrza świata, wygrywał prestiżowe Race of Champions, brał udział w Le Mans oraz Rajdzie Dakar. Zmarł tragicznie we wrześniu 2007 roku, rozbijając pilotowany przez siebie śmigłowiec.

Rally Legend to pewnego rodzaju wehikuł czasu. Klimat imprezy przenosi bowiem zawodników i kibiców do czasów, które większość z nich pamięta ze swoich młodzieńczych lat. Na starcie pojawi się wiele załóg, które co prawda lata świetności mają już dawno za sobą, ale nie zapomniały jak widowiskowo prowadzić samochód. Również same pojazdy zgłoszone do rywalizacji powinny zaspokoić potrzeby najbardziej wybrednych rajdowych koneserów. A pojawi się ich na trasie prawie 140.

Na liście startowej widnieje nazwisko Jakuba Brzezińskiego, który w San Marino pilotowany będzie przez Michała Jucewicza  Startujemy w grupie samochodów Legend Stars, czyli aut najbardziej dopieszczonych i takich, które stoją w muzeach. W związku z tym nasza grupa jedzie całkowicie pokazowo, bez pomiaru czasu. Liczymy na show i dobrą zabawę – skomentował pilot załogi GO+Cars Atlas Ward.

Dla Jakuba Brzezińskiego start w Rally Legend, będzie pewnego rodzaju nowością. Jak do tej pory częściej za kierownicą Audi Quattro A2 – którym wicemistrz Polski 2016 wystartuje w San Marino – widywaliśmy Grzegorza Olchawskiego – Początkowo na pewno będziemy starali się jechać dosyć szybko. Jeżeli jednak zobaczymy, że koledzy w samochodach WRC odjadą nam za daleko to zmienimy styl. Spróbujemy wykorzystać całą szerokość drogi, żeby dać trochę radości kibicom, których przy tamtejszych trasach jest zawsze bardzo wielu. Liczę na niesamowitą zabawę – zakończył Brzeziński.

Zmagania podczas Rally Legend rozpocznie brat Colina McRae, Allister, który na trasę wyruszy w Subaru Legacy. Kibice będą również mieli okazję obserwować zwycięzcę ostatniej rundy WRC, Krisa Meeke. Brytyjczyk pojawi się w San Marino za kierownicą Citroena Xsary.

Tagi: Rally Legend, Jakub Brzeziński, Michał Jucewicz, GO+ Cars Atlas Ward

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News