Lefebvre: Polski najlepszym rajdem w mojej karierze

Lefebvre: Polski najlepszym rajdem w mojej karierze

Podaj dalej

Stephane Lefebvre ocenił swój występ w tegorocznym Rajdzie Polski jako najlepszy w całej swojej dotychczasowej karierze. Francuz dojechał do mety w Mikołajkach na piątym miejscu i był najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Citroena C3 WRC.

Francuz był zdecydowanie najszybszy z całej trójki kierowców Citroena C3 WRC, pokonując Teemu Suninena w finałowym Power Stage, awansując na 5. miejsce w klasyfikacji generalnej i wyrównując swój rezultat z ubiegłorocznego Rajdu Monte-Carlo.   

25-latek ocenił jednak swój występ w mokrym i błotnistym ORLEN 74. Rajdzie Polski jako znacznie lepszy. Co więcej, zaprezentował kibicom zebranym w Mikołajkach dużo lepszą jazdę niż podczas wcześniejszych rund sezonu 2017.

To był trudny, ale bardzo dobry weekend i wydaje mi się, że był to najlepszy rajd w mojej krótkiej karierze – powiedział. – Początek sezonu był bardzo trudny i popełniliśmy wiele błędów. Po Rajdzie Portugalii straciłem pewność siebie i sporo pracowałem, by wrócić do dobrej dyspozycji.

Lefebvre nie wziął udziału w Rajdzie Sardynii, który miał miejsce w ubiegłym miesiącu, a na jego miejsce wskoczył Andreas Mikkelsen. Taka decyzja dała mu dodatkową motywację przed Rajdem Polski.

Po Sardynii czułem się źle i chciałem tutaj pojechać bardzo szybko i być najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem C3 WRC – dodał mistrz JWRC i WRC3 z sezonu 2014.

Tagi: rajdy, wrc, rajd polski, citroen, lefebvre

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News