Latvala pręży muskuły na testowym. Polacy na razie spokojnie

Latvala pręży muskuły na testowym. Polacy na razie spokojnie

7 interakcji
Latvala pręży muskuły na testowym. Polacy na razie spokojnie

Podaj dalej

Podczas odcinka testowego przed Rajdem Sardynii najlepszym wynikiem popisał się Jari-Matti Latvala. W pierwszej czwórce znalazło się miejsce dla wszystkich przedstawicieli Toyoty, których przedzielił tylko Hayden Paddon. Jak poradzili sobie Polacy? Zapraszamy do podsumowania shakedownu.

Począwszy od godziny 8:00 zawodnicy mierzyli się z odcinkiem testowym Olmedo. Na próbie o długości 3,5 kilometra chodziło głównie o to, aby sprawdzić swoje ustawienia i dobrze się rozgrzać przed nadchodzącą imprezą. Już począwszy od pierwszego przejazdu bardzo dobrze radziły sobie Toyoty, bo najlepszym czasem popisał się Esapekka Lappi. Na drugiej próbie najlepszy był Hayden Paddon, jednak bardzo blisko niego był też Ott Tanak.

Większość zawodników swoje najlepsze czasy wykręciła przy okazji trzeciego przejazdu. Tak oto zwycięstwo powędrowało do Jariego-Mattiego Latvali, a dalej uplasowali się wspominani już Paddon, Lappi oraz Tanak. Dodajmy do tego piąte miejsce Thierry’ego Neuville’a i czyżbyśmy mieli obraz nadchodzącej walki Toyoty z Hyundaiem? Do owej walki z całą pewnością będą chcieli podłączyć się reprezentanci Forda, oni zajęli na testowym miejsca 6-8 w kolejności odpowiednio: Sebastien Ogier, Elfyn Evans, Teemu Suninen. Z samego tyłu uplasowali się zawodnicy Citroena, Craig Breen oraz Mads Ostberg.

W WRC 2 najlepszym czasem popisali się ex-aequo Ole Christian Veiby oraz Stephane Lefebvre. Na dalszych pozycjach uplasowali się Simone Tempestini, Fabio Andolfi, Jan Kopecky, zaś pierwszą szóstkę skompletowali Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur. Na 12. miejscu uplasowali się Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak, jednak w ich przypadku nie mamy się czym przejmować. Jak się dowiadujemy, polski duet potraktował ten test jako rozgrzewkę i sprawdzian ustawień.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News