Testowy dla Latvali

Jari-Matti Latvala na trzecim przejeździe odcinka testowego poprawił swój czas o 1,9 sekundy i z rezultatem 2:05.5 zakończył shakedown na pierwszym miejscu.

Po pierwszym przejeździe odcinka testowego najszybszy był Ott Tanak za kierownicą prywatnej Fiesty WRC z DMACKa. W kolejnych przejazdach na miejsca od 1 do 3 awansowali jednak zawodnicy Volkswagena.

Najszybszy ostacznie okazał się Latvala, który wyprzedził urzędującego mistrza świata Sebastiena Ogiera o 0,5 sekundy. Francuz uzyskał swój najlepszy rezultat na trzecim i zarazem ostatnim przejeździe, natomiast najmłodszy z całej trójki Mikkelsen wyrównał jego czas w piątym przejeździe.

Ott Tanak finiszował na czwartej pozycji ze stratą 1,4 sekundy do najszybszego Latvali, a tuż za nim uplasowała się dwójka zawodników Hyundai Motorsport – Hayden Paddon (2:06.9) i Thierry Neuville (2:07.1). Na siódmym miejscu uplasował się Mads Ostberg, wyprzedzając Craiga Breena i Krisa Meeke’a z Citroena. Czołową dziesiątkę zamknął Kevin Abbring, tracąc do najszybszych 3,4 sekundy.