Latvala chce więcej rajdów

Latvala chce więcej rajdów

Podaj dalej

Jari-Matti Latvala przyznał ostatnio, że ma nadzieję na kilka dodatkowych imprez w jego programie, jeszcze przed rozpoczęciem Rajdu Finlandii.

Fin od dłuższego czasu wspominał o tym, że potrzebuje większej ilości testów w swoim nowym samochodzie, jednak podobnie jak wszystkie inne teamy WRC, Toyota jest teraz ograniczona tylko 55 dniami testów na rok kalendarzowy. Do tego grona nie są zaliczane rajdy niższych kategorii.

Jari-Matti Latvala: -Rozmawialiśmy o tym bardzo dużo z Tommim Makinenem, jednak wcześniej team był zajęty dopięciem na ostatni guzik kwestii związanych z trzecim samochodem. To byłoby idealne rozwiązanie – przejechać kilka dodatkowych rajdów… w Finlandii jest mnóstwo imprez, w których start byłby doskonałym przygotowaniem do Rajdu Finlandii.

Jednym z najbardziej znanych rajdów rozgrzewkowych przed fińskim klasykiem jest SM OK Auto-Ralli, który rozgrywa się w rejonie Kouvoli, niedaleko Lahti. Prawdopodobieństwo wystąpienia w nim Latvali rośnie, kiedy zauważymy, że to właśnie stamtąd pochodzi latający Fin.

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News