Lappi we wszystkich pozostałych rundach WRC 2017

Lappi we wszystkich pozostałych rundach WRC 2017

Podaj dalej

Szef zespołu Toyota Gazoo Racing WRC, Tommi Makinen, nagrodził za świetny debiut w Yarisie WRC młodego Esapekkę Lappiego, zapewniając mu fotel kierowcy na wszystkie pozostałe rundy Rajdowych Mistrzostw Świata 2017.

Lappi zadebiutował wspólnie z Toyotą w WRC podczas Rajdu Portugalii w zeszłym miesiącu – termin ten był uzależniony od tego, kiedy gotowy będzie trzeci Yaris WRC.

Dokładny kalendarz startów Lappiego nie był jednak znany, a większość obserwatorów spodziewała się, że Fin nie wystartuje przynajmniej w jednej rundzie – Rajdzie Australii.

Makinen przyznał jednak w rozmowie z portalem Autosport, że taki scenariusz nie wchodzi w grę po tym, jak Lappi wygrał sardyński Power Stage w swoim zaledwie drugim starcie za kierownicą auta WRC.

Lappi ustanowił sześć najlepszych czasów we Włoszech i najprawdopodobniej ukończyłby tę rywalizację na podium, gdyby tylko nie stracił drugiego biegu pierwszego dnia rywalizacji. Dwa zwycięstwa oesowe przypadły mu z resztą w trakcie zmagań z tym problemem.

Jestem zaskoczony tym, jak szybko Esapekka był w stanie jechać – był pod sporym wrażeniem Makinen. Nauczenie się jazdy autem WRC zazwyczaj trwa około roku, jednak on wskoczył za jego kierownicę i czuje się tam bardzo komfortowo od samego początku.

– Ma ogromny potencjał i myślę, że nie minie dużo czasu, zanim zobaczymy go na podium. Będzie teraz prowadził naszego Yarisa WRC w każdym rajdzie, musi to zrobić – dodał.

Sam Lappi również jest zaskoczony swoim tempem, jednak wyśmiał plotki mówiące o możliwym zwycięstwie w Rajdzie Polski czy swojej domowej Finlandii.

Nauczyłem się samochodu na rajdy, gdzie mamy mniejsze prędkości. Teraz muszę się nauczyć tych większych. Oczywiście, Finlandia to moje środowisko naturalne, ale zwycięstwo nie wchodzi w grę. Jestem zaskoczony tym, co udało się wykonać we Włoszech – to wszystko jest rezultatem odpowiedniej motywacji i ogromu pracy nad notatkami – przyznał Lappi.

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News