Lancia Delta Futurista - rajdowa legenda w nowej odsłonie

Zaprojektowana przez włoskiego konstruktora samochodowego Eugenio Amosa – Lancia Delta Futurista, to współczesna interpretacja rajdowej legendy.

Lancia Delta Futurista – rajdowa legenda w nowej odsłonie
Podaj dalej

Amos pracował nad tym projektem od kilku lat. To zagorzały fan Lancii, który gdy FCA postanowiło wycofać markę z Europy i pozostawić ją tylko we Włoszech, bardzo nad tym ubolewał, będąc jedną z osób, które najbardziej walczyły o jej przetrwanie.

Lancii niestety nie udało się uratować. Włoski kolekcjoner postanowił więc uczcić jej pamięć w wyjątkowy sposób. Tak powstała współczesna interpretacja jednej z największych, motoryzacyjnych legend — Delty Integrale.

Futurista zadebiutowała na tegorocznych targach Grand Basel. Większość elementów nadwozia wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu udało się obniżyć masę własną pojazdu do zaledwie 1250 kg. Maska, zderzaki, atrapa chłodnicy i drzwi — każdy z tych elementów jest znacznie lżejszy niż w oryginale dzięki zastosowaniu lekkich kompozytów.

Do napędu wykorzystano oryginalny, dwulitrowy silnik z doładowaniem, który po modyfikacjach generuje 330 KM. Napęd przekazywany jest na wszystkie cztery koła za pośrednictwem nowych dyferencjałów i manualnej skrzyni biegów.

Automobili Amos zamierza stworzyć 20 egzemplarzy Delty Futurista. Jeśli chcecie stać się posiadaczami odświeżonej, legendarnej Delty Integrale, wystarczy przygotować 300 000 Euro.

 

Przeczytaj również