Lamot: Czekają na nas wymagające i śliskie asfalty

Lamot: Czekają na nas wymagające i śliskie asfalty

Podaj dalej

Po niespełna 3 tygodniach od zakończenia 51. Rajdu Dolnośląskiego, Creogram Rally Team wspierany przez markę Lotto stanie na starcie Rajdu Nadwiślańskiego, którego baza w tym roku usytuowana będzie w Lublinie.

W piątkowy wieczór, w pięknej scenerii lubelskiego zamku, uroczystym startem 36 załóg – w tym cała czołówka RSMP – zainauguruje zmagania w kolejnej edycji tego rajdu. Załoga Creogram Rally Team, po bardzo udanym występie na Dolnym Śląsku, jest zmotywowana i naładowana pozytywną energią.

Dariusz Lamot powiedział: – Jesteśmy dobrze przygotowani do rajdu, liczymy na wspaniałą rywalizację i na pewno postaramy się podtrzymać wysokie tempo z Rajdu Dolnośląskiego.

Przygotowaniem i obsługą Peugeota 208 R2 zajmie się tradycyjnie już sprawdzona ekipa Rallylab.

Lamot spodziewa się trudnej rywalizacji, jednak przypomina, że to właśnie w tej edycji mistrzostw Polski posiada największe doświadczenie, które powinno być pomocne w pokonywaniu kolejnych kilometrów 11 zaplanowanych odcinków specjalnych

– Rajd Nadwiślański to rajd, w którym mam największe doświadczenie. Czuję się tu komfortowo, co powinno pomóc w walce o dobrą pozycję. Już poprzednia edycja rajdu miała, zdecydowanie, urozmaiconą charakterystykę, a przy obecnej rywalizacji w klasie 4, wymagające i śliskie asfalty w połączeniu z bardzo szybkimi partiami zapowiadają trudny rajd.

Jarosław Hryniuk, pilot Dariusza Lamota również spodziewa się trudnych warunków na trasie 5. rundy RSMP i podkreśla, że załodze zależy przede wszystkim na mecie i punktach: – Rajd Nadwiślański to kolejny ciekawy rajd w kalendarzu RSMP. Niby łatwy w nawigacji, jednak bardzo często okazuje się, że proste odcinki w połączeniu ze zmienną pogodą mocno weryfikują liczbę załóg na mecie.

– Zależy nam, przede wszystkim, na mecie i punktach, w związku z tym myślę, że tempo będziemy dostosowywać do warunków jakie przygotuje nam organizator i rywale. Będziemy się starać, aby wynik w klasyfikacji z Rajdu Dolnośląskiego nie był wyjątkiem i pojawił się ponownie.

W sobotę po południu najlepsze zespoły podziękują kibicom podczas Ceremonii Mety, która odbędzie się na Placu Zamkowym w Lublinie. Początek o 15:30.

Tagi: Creogram Rally Team, Lamot, Rajd Nadwiślański, LOTTO

 

Dołącz do dyskusji

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News