Lamborghini Super Trofeo: Wymagający poranek Polaków. Basz trzeci, Lewandowski siódmy w Pro Am

Lamborghini Super Trofeo: Wymagający poranek Polaków. Basz trzeci, Lewandowski siódmy w Pro Am

4 interakcje
Lamborghini Super Trofeo: Wymagający poranek Polaków. Basz trzeci, Lewandowski siódmy w Pro Am

Podaj dalej

Za nami rozgrzewka oraz dwie sesje kwalifikacyjne Lamborghini Super Trofeo World Finals w hiszpańskim Jerez de la Frontera. W stawce najlepszych kierowców pucharu Lamborghini na świecie Basz zajął 3., Lewandowski 7. miejsce w klasie Pro Am.

O poranku zawodnicy rozpoczęli World Finals od sesji warm-up. Podczas rozgrzewki Karol Basz starał się sprawdzić Huracana Evo, który wczoraj mocno ucierpiał w wypadku po pęknięciu tarczy hamulcowej. Przypomnijmy, polska załoga prowadziła w wyścigu, ale dwa okrążenia przed końcem wyścigu doszło właśnie do tej niebezpiecznej awarii.

O godzinie 12:10 wystartowały kwalifikacje do pierwszego wyścigu World Finals. Na torze zobaczyliśmy kierowców z całego świata rywalizujących w klasach Pro oraz Pro Am. Jeśli chodzi o polski duet włoskiego zespołu Imperiale Racing, to w zielonym Lamborghini Huracanie Evo obserwowaliśmy Karola Basza.

Basz był jednym z najbardziej zapracowanych kierowców podczas sesji, przejeżdżając aż dziewięć okrążeń. Ostatecznie Polak zajął 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Czas na poziomie 1:42,176 pozwolił mu na zajęcie 3. pozycji w klasie Pro Am. Różnice były znikome. Powiedzmy tylko, że Karol do drugiego w czasówce Andrei Amici stracił zaledwie 0,446 s.

W kwalifikacjach do jutrzejszego wyścigu obserwowaliśmy już Andrzeja Lewandowskiego, który wrócił do samochodu po wypadku we wczorajszym wyścigu. Również drugi polski kierowca przejechał dziewięć cyrkulacji toru w Jerez, wykręcając najlepsze okrążenie na poziomie 1:44,371.

Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, dało to Lewandowskiemu 19. miejsce. W klasie Pro Am Polak był 7. Dodajmy, że w pierwszej czasówce pole position powędrowało do najlepszego kierowcy tego weekendu Frederika Schandorffa, w drugich kwalifikacjach zwyciężył zaś Loris Spinelli.

1. Kwalifikacje:

2. Kwalifikacje:

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News