Lamborghini Super Trofeo World Final: Lewandowski pojedzie w parze z Baszem

Lamborghini Super Trofeo World Final: Lewandowski pojedzie w parze z Baszem

Zrzut ekranu 2019-10-23 o 18.24.07

Podaj dalej

W najbliższy weekend na hiszpańskim torze Jerez odbędzie się szczególna runda Lamborghini Super Trofeo, skupiająca najlepszych kierowców z poszczególnych seriali: Europe, Asia i North America. W trakcie 2019 World Final nie zabraknie także Polaków.

Dwie ostatnie rundy sezonu 2019 „World Final” rozegrane zostaną na południu Hiszpanii na słynnym torze Jerez w dniach 24-27 października. To tradycyjne zakończenie sezonu wszystkich monomarkowych pucharów Lamborghini, w skład których wchodzą serie odbywające się w Europie, Azji i Północnej Ameryce.

Wyścigi na torze Jerez będą także okazją do rywalizacji dla najlepszych kierowców z całego świata. Nagrodą w najbliższy weekend będzie tytuł mistrza świata Lamborghini Super Trofeo.

Rywalizacja podzielona została na cztery klasy: Pro, Pro-Am, Am oraz Lamborghini Cup. Wszystkie wyścigi transmitowane będą na żywo za pośrednictwem portalu YouTube.

Na rozpoczynających się już w czwartek zawodach nie zabraknie polskich akcentów. W klasie Pro-Am załogę stworzą Andrzej Lewandowski i Karol Basz.

Race is coming soon🔥Finally after break, so exited to be back 🤗 @rallyshop.pl @oppomobilepl @olimp_motorsport @olimp_sport_nutrition

Gepostet von Karol Basz am Mittwoch, 16. Oktober 2019

Pierwszy z nich ma na swoim koncie m. in. tytuły wicemistrzowskie w Lamborghini Super Trofeo Middle East, czy mistrzostwo w klasie Am w serii International GT Open. Karol Basz to z kolei kartingowy mistrz świata oraz aktualny wicemistrz Lamborghini Super Trofeo Europe.

– W najbliższy weekend wystartujemy zarówno w mistrzostwach Europy jak i świata w klasie Pro-Am. Jak zwykle jesteśmy nastawieni tylko na zwycięstwo – zapowiada Andrzej Lewandowski. – Współpraca z Karolem Baszem układa się bardzo dobrze, to topowy zawodnik.

W zawodach łącznie weźmie udział ponad 50 zawodników. 30 z nich będzie ścigało się o puchar Azji i Ameryki Północnej. Natomiast 22 będzie rywalizowało o prymat na Starym Kontynencie.

Nowe Jerez

Dla doświadczonego Andrzeja Lewandowskiego będzie to pierwszy start na torze Jerez. Organizatorzy przewidzieli jednak dwa dni testowe przed właściwym rozpoczęciem rywalizacji. Polski zawodnik poświęcił je na zapoznanie się z nowym obiektem.

To bardzo techniczny obiekt, trudny, który sprawia ogromną frajdę z jazdy. Cały czas się go uczymy. Czasy okrążeń na testach niewiele mówią, choć udało się nam wykręcić najlepszy rezultat w klasie.

W zawodach kończących sezon 2019 weźmie udział także rzeszowski zespół GT3 Poland. Za kierownicą Lamborghini obsługiwanych przez ekipę Bartka Opioły zasiądą Robert Zwinger, Grzegorz Moczulski oraz Rafał Mikrut.

Testy na torze Jerez rozpoczęte.

Gepostet von GT3 Poland am Dienstag, 22. Oktober 2019

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News