Lamborghini Super Trofeo: Basz i Lewandowski mistrzami świata w Pro Am! Drugie zwycięstwo Polaków w World Finals

Andrzej Lewandowski i Karol Basz wygrali drugi wyścig Światowych Finałów Lamborghini Super Trofeo w klasie Pro Am i są nowymi mistrzami świata. Polacy nie mieli sobie równych w swojej klasie w trakcie całego weekendu World Finals.

Lamborghini Super Trofeo: Basz i Lewandowski mistrzami świata w Pro Am! Drugie zwycięstwo Polaków w World Finals
Podaj dalej

Ostatni wyścig Lamborghini Super Trofeo World Finals wystartował o godzinie 15:00. Z pole position do rywalizacji przystąpił Loris Spinelli, tuż za nim mieliśmy Sandy’ego Mitchella i Alberto di Folco. Z dziewiętnastej pozycji do wyścigu ruszał Andrzej Lewandowski.

Tuż po starcie niezbyt wiele się zmieniło – w pierwszej trójce nadal byli Spinelli, di Folco i Mitchell. Warto zauważyć, że o dwie pozycje awansował Lewandowski. Polak w zielonym Lamborghini Huracanie Evo z zespołu Imperiale Racing od samego początku ścigania prezentował się z bardzo dobrej strony.

Tradycyjnie po 20 minutach wyścigu otwarte zostało pit window. To oznaczało, że zawodnicy mogli już zjeżdżać na zmianę kierowcy. Andrzej Lewandowski błyskawicznie wykorzystał tę szansę i zjechał do boksów, zajmując 16. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na ostatnie 27 minut po zmianie w samochodzie zawitał Karol Basz. Kiedy zamykano okienko zmiany kierowców i wszyscy mieli już za sobą wizytę w boksach, Basz zajmował 14. miejsce i rozpoczął walkę o finisz na jak najwyższej pozycji.

Do obecnego w boksach po zmianie Lewandowskiego podeszła reporterka pucharu Lamborghini. Polak krótko podsumował sytuację na torze: – Jestem bardzo nerwowy. Jesteśmy w tej chwili na drugiej pozycji w klasie Pro Am. Może uda się wygrać kolejny wyścig tych Światowych Finałów – mówił Lewandowski.

Po chwili Basz zbliżył się do prowadzącego w klasie Gerarda van der Horsta i bez skrupułów go wyprzedził, awansując tym samym na pierwsze miejsce w klasie Pro Am. W tej chwili zastanawialiśmy się jak zakończy się wyścig, bowiem za plecami Polaka znajdował się bardzo szybki Ikhwan Afiq Yazid, a na polską załogę nałożona była kara 0,501 s za zbyt krótki czas postoju w pitlane.

Ostatecznie Lewandowski i Basz zwyciężyli wczoraj, zwyciężyli także dzisiaj, a to oznacza, że zostali oficjalnie mistrzami świata Lamborghini Super Trofeo w klasie Pro Am! Brawo!

Andrzej Lewandowski: – Wygraliśmy również drugi wyścig, a to oznacza dla nas mistrzostwo świata. Mój stint był trudny, ale starałem się jak mogłem. Później do auta wsiadł Karol, był absolutnie genialny i wyprzedzał jak natchniony. Wygrywamy, to świetne uczucie!

Karol Basz: – To był dla nas trudny weekend. Mieliśmy problemy z hamulcami, ale staraliśmy się najbardziej jak mogliśmy i zgarniamy mistrzostwo! Andrzej był świetny, bardzo dobrze pojechał w swoim stincie, później ja się starałem wyprzedzać. To był genialny weekend! Dziękuję zespołowi Imperiale Racing i Andrzejowi, naprawdę doskonale się spisał.

Przeczytaj również