Kwietniowy weekend w Spielbergu

Kwietniowy weekend w Spielbergu

Kwietniowy weekend w Spielbergu

Podaj dalej

Wyścigi długodystansowe cyklu 24H Endrurance Series przenoszą się do Austrii. Areną zmagań będzie tym razem położony w górach tor Red Bull Ring.

Czwartek

Rywalizacja na torze rozpocznie się już w czwartek, 6 kwietnia. Równo o godzinie 9:00 wystartuje pierwsza sesja treningowa i potrwa 3 godziny. Następnie, po 60-minutowej przerwie zawodnicy przystąpią do drugiego treningu. Ściganie tego dnia zakończy się o godzinie 16:00.

Piątek

Piątek, 7 kwietnia, przywita nas poranną sesją treningową. Rozpocznie się ona o godzinie 8:30 i będzie miała za zadanie odpowiednio przygotować i rozgrzać kierowców przed startującymi o godzinie 10:15 kwalifikacjami. Sesja dla samochodów klasy A6 i 991, gdzie startują auta polskiego teamu Forch Racing powered by OLIMP potrwa 45 minut.

Początek wyścigu

Po spotkaniu z managerami poszczególnych teamów dojdzie do krótkiej przerwy, po niej, około godziny 13:15 zawodnicy zaczną pojawiać się na prostej startu-mety i zajmować swoje pozycje startowe. 12-godzinny wyścig na torze Red Bull Ring ruszy równo o godzinie 14:15. Pierwsza jego część zakończy się o godzinie 17:45. Wtedy też zawodnicy odstawią swoje samochody do parku zamkniętego i opuszczą teren toru.

Sobota

Wyścig 12H Red Bull Ring zostanie wznowiony w sobotę, 8 kwietnia o godzinie 9:15. Po setkach okrążeń toru, wymianach opon, tankowaniach i zaciekłej walce, już o godzinie 17:45 poznamy ostatecznego zwycięzcę. Miejmy nadzieję, że po 12 godzinach jazdy samochody polskiego teamu Forch Racing powered by OLIMP zajmą jak najwyższe pozycje.

Ceremonia podium dla zwycięzców całego wyścigu oraz triumfatorów w poszczególnych klasach rozpocznie się o godzinie 18:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News