Została ostatnia czwórka. Czas na wielki finał sezonu NASCAR. O zwycięstwo powalczy zawodnik z polskimi korzeniami

Zostało ich tylko czterech. Joey Logano, Chase Elliott, Brad Keselowski i Denny Hamlin już dziś rozstrzygną między sobą mistrzostwo serii NASCAR. Kto ma największe szanse na zwycięstwo?

Mistrzem serii NASCAR  nie zostanie najlepszy kierowca tego sezonu. Można wyciągnąć takie wnioski, bo z 35 rozegranych do tej pory wyścigów, aż 9 wygrał Kevin Harvick. To on przystępował do fazy playoff jako zdecydowany faworyt. Ale aktualny format ostatniej fazy sezonu nie patrzy w przeszłość. Harvick awansował do TOP16, później do TOP12 i TOP8. Ale wyścigi w Kansas, Teksasie i Martinsville nie poszły po jego myśli.

Harvick był tam cieniem samego siebie i ostatecznie nie dostał się do TOP4. Tam znaleźli się Joey Logano, Chase Elliott, Brad Keselowski i Denny Hamlin. Wszyscy oni zgodnie z regulaminem mają w tym momencie równo 5000 punktów. A to oznacza, że najlepszy z nich w Phoenix zostanie mistrzem serii NASCAR.

Finałowy wyścig sezonu odbędzie się na Phoenix Raceway – torze położonym praktycznie na pustyni, w Avondale w stanie Arizona. To klasyczny obiekt 1-milowy, który rokrocznie gości dwa wyścigi amerykańskiej serii. Patrzymy w statystyki i… znów faworyta widzielibyśmy w Harvicku – on wygrywał tam najwięcej razy w historii, bo 9. Najwięcej razy w historii był też w najlepszej piątce – 16.

Faworyt do mistrzostwa serii NASCAR?

Ale Harvicka w finałowej czwórce nie ma. Jest za to Joey Logano, który wygrał pierwszy wyścig tego sezonu na Phoenix Raceway. Zawodnik w Fordzie Mustangu zwyciężył tam dokładnie 8 marca, jeszcze przed covidową przerwą. Ale czy to Logano jest faworytem? Ciężko powiedzieć. Kierowca Team Penske wygrał w tym sezonie 3 wyścigi, 11 razy był w najlepszej piątce i prowadził przez 814 okrążeń. To najgorsze wyniki z całej finałowej czwórki. Sami zobaczcie.