Zachwyca mocą, spalaniem i wyglądem. Ten SUV od Skody to prawdziwy hit. Polacy go pokochali

Ten SUV od Skody to w Polsce prawdziwy hit. Samochód ma wszystko, o czym moglibyśmy tylko pomyśleć. Polacy kochają Skodę, ale kochają też SUV-y, auta mocne, spalające mało paliwa, ale jednocześnie w rozsądnej cenie. Wydaje się, że ten model wszystko to w sobie łączy. Nic więc dziwnego w tym, że na drogach widujemy ich coraz więcej. W czym tkwi sukces? Co nas przyciąga?

SsangYong Korando cena silnik benzyna diesel SUV
Podaj dalej

Skoda i jej SUV, który zachwycił Polaków

Skoda to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych producentów samochodów w Polsce. Są to auta, które od zawsze były bliskie naszemu sercu. Pochodzące z naszej części Europy. Wygodne, ładne, komfortowe, z dobrymi silnikami, stosunkowo mocne, palące niewiele no i rozsądne cenowo. To chyba wszystko, na co kierowcy zwracają uwagę przy zmianie samochodu. Czeski producent łączy to w sobie i przyciąga niemal każdym modelem. W tym przypadku jest dokładnie tak samo.

Skoda Kodiaq SUV spalanie cena silnik diesel 2.0 TDI
Obraz Miroslav Porochnavy z Pixabay

Kodiaq to model, który na polskich drogach pojawia się coraz częściej. Skąd taka popularność? Ja chciałbym zwrócić tutaj uwagę przede wszystkim na kwestię silnika 2.0 TDI. To świetna, sprawdzona, legendarna wręcz jednostka, która generuje w tym przypadku 150 koni mechanicznych. Myślę, że absolutnie każdy fan motoryzacji będzie zadowolony z takich wyników. Czym jeszcze wyróżnia się Skoda Kodiaq? Takich elementów jest sporo, natomiast zwróćmy uwagę na te najważniejsze.

Dlaczego Kodiaq?

Zarówno w odmianie Scout, jak i SUV , samochód oferowany jest z napędem na cztery koła i 6-biegową skrzynią. Rozwija prawie 200 km/h i do setki rozpędza się w niecałe 10 sekund. Mamy tutaj zatem dobry, mocny silnik, napęd i odpowiednią skrzynię biegów. Mamy też duży bagażnik i spory bak. W zależności od modelu zbiornik paliwa pomieści 58, albo 60 litrów. A spalanie sprawia, że przejechanie na tym baku grubo ponad 1000 kilometrów nie powinno stanowić żadnego problemu.

Skoda Kodiaq SUV spalanie cena silnik diesel 2.0 TDI
Obraz WestGroup z Pixabay

Silnik diesla jest oczywiście bardzo oszczędnym wariantem. W cyklu mieszanym Kodiaq pali około 5,4 litra na 100 kilometrów. Na trasie te wartości są nawet bardziej atrakcyjne, bo spadają zdecydowanie poniżej 5 litrów. To sprawia, że na autostradzie Skodą przejedziemy ponad 1200 kilometrów. To niewątpliwie ogromny komfort. Wystarczy porównać to do samochodów elektrycznych. Ile one mają zasięgu… i ile później trwa ładowanie. Tutaj przejedziemy 1200 kilometrów, po czym w dwie minuty zatankujemy auto do pełna i pojedziemy dalej.

Co z ceną?

Pozostaje tylko jedna – dla niektórych kluczowa kwestia – czyli cena. Czy w tym momencie cały czar pryśnie? Samochód można kupić za 100-120 tysięcy złotych. Jednak mowa tutaj o wciąż stosunkowo nowych autach. W niektórych przypadkach mowa o samochodach z niewielkim przebiegiem, co na pewno jest dodatkowym atutem. Biorąc pod uwagę to, ile aktualnie kosztują nowe samochody, myślę, że nie ma na co narzekać. Kodiaq na pewno nie będzie rozczarowującym wyborem.

Źródło danych: Autocentrum

Zdjęcie wyróżniajace: WestGroup / Pixabay

Przeczytaj również