WSMP: Mariusz Miękoś mistrzem Polski. Właściciel Fastline Racing Academy dominatorem sprintu

WSMP: Mariusz Miękoś mistrzem Polski. Właściciel Fastline Racing Academy dominatorem sprintu

119732846_3408922642498604_4636765890356010998_o

Podaj dalej

Mariusz Miękoś, właściciel i kierowca Fastline Racing Academy został mistrzem Polski. Zawodnik w Lamborghini zapewnił sobie tytuł po świetnym wyścigu sprinterskim 7. rundy WSMP, w którym zaprezentował tempo zbliżone do zwycięskiego Radicala.

Z pole position do wyścigu ruszył Jacek Zielonka, a obok niego pojawił się Przemysław Pieniążek. Obaj panowie w Radicalach SR8, czyli zdecydowanie najszybszych maszynach w stawce. Za nimi lider kategorii D4 3500+, czyli najlepszy w samochodzie z dachem – Mariusz Miękoś oraz jego główny rywal w walce o mistrzostwo Polski, Maciej Błażek.

Od samego początku Miękoś wmieszał się w walkę z rywalami z wyższej kategorii. Jechał z Radicalami jak równy z równym, co nie jest częstym widokiem. Zawodnicy z kategorii D5 2000+ nie potrafili mu odjechać, a Miękoś w pewnym momencie zasadził się na Zielonkę, wyprzedził go i ruszył w pogoń za Pieniążkiem.

Co prawda lidera wyścigu nie udało się dogonić, natomiast na ostatnich okrążeniach Miękoś prezentował lepsze czasy okrążeń od Pieniążka. Miękoś wygrał wyścig w swojej kategorii i był tu prawdziwym dominatorem. Dość powiedzieć, że drugi Błażek dojechał do mety aż 49 sekund za kierowcą Fastline Racing Academy.

Tak więc Miękoś dopisał do swojego dorobku punktowego kolejnych 25 punktów. A to oznacza, że został on mistrzem Polski 2020. Właściciel Fastline Racing Academy zapewnił sobie to na jedną rundę przed końcem sezonu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News