WSMP: Lewandowski wygrywa sprint. Miękoś umacnia się na prowadzeniu w mistrzostwach Polski

Andrzej Lewandowski wygrał 3. wyścig sezonu WSMP. Drugie miejsce w kategorii D4 3500+ zajął lider mistrzostw Polski, Mariusz Miękoś, który jednocześnie powiększył swoją przewagę w punktacji sezonu.

Wyścig sprinterski 3. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczął się o godzinie 15:40. Z pierwszej linii do rywalizacji startowali zawodnicy w Radicalach SR8, Przemysław Pieniążek i Jacek Zielonka. Za nimi ustawili się ci, którzy w zamyśle mieli walczyć o zwycięstwo w klasie D4 3500+ – Andrzej Lewandowski oraz Mariusz Miękoś.

Po pierwszym okrążeniu Lewandowski utrzymał swoją pozycję, natomiast przed Miękosiem znalazł się Maciej Błażek. Czwartą pozycję zajmował Maciej Darmetko. Nie to było jednak najważniejsze. Z toru wypadła Gosia Rdest. W tym momencie na torze musiał pojawić się samochód bezpieczeństwa, który zjechał dopiero na ósmym okrążeniu.

Po wznowieniu rywalizacji Miękoś uporał się z Błażkiem, natomiast Lewandowski był już wtedy wyraźnie z przodu. Zawodnik z doświadczeniem w Lamborghini Super Trofeo, czy International GT Open zbudował przewagę, którą zdołał dowieźć do samej mety.

Ten i tak mocno skrócony przez samochód bezpieczeństwa sprint wygrał Pieniążek w Radicalu. W D4 3500+ triumfował Lewandowski, zaś drugie miejsce zajął lider mistrzostw Polski, czyli Miękoś. Czwarta pozycja to Zielonka w kolejnym Radicalu, zaś pierwszą piątkę uzupełnił trzeci w D4 3500+ Błażek.

Dzięki drugiemu miejscu w wyścigu i jednocześnie pozycji wyższej, niż Błażek i Darmetko, Miękoś powiększył swoją przewagę w mistrzostwach Polski. Drugi wyścig sprinterski weekendu wystartuje w sobotę o godzinie 13:10.