WSMP: Lewandowski wygrywa sprint. Miękoś umacnia się na prowadzeniu w mistrzostwach Polski

WSMP: Lewandowski wygrywa sprint. Miękoś umacnia się na prowadzeniu w mistrzostwach Polski

Podaj dalej

Andrzej Lewandowski wygrał 3. wyścig sezonu WSMP. Drugie miejsce w kategorii D4 3500+ zajął lider mistrzostw Polski, Mariusz Miękoś, który jednocześnie powiększył swoją przewagę w punktacji sezonu.

Wyścig sprinterski 3. rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski rozpoczął się o godzinie 15:40. Z pierwszej linii do rywalizacji startowali zawodnicy w Radicalach SR8, Przemysław Pieniążek i Jacek Zielonka. Za nimi ustawili się ci, którzy w zamyśle mieli walczyć o zwycięstwo w klasie D4 3500+ – Andrzej Lewandowski oraz Mariusz Miękoś.

fot. Grzegorz Kozera

Po pierwszym okrążeniu Lewandowski utrzymał swoją pozycję, natomiast przed Miękosiem znalazł się Maciej Błażek. Czwartą pozycję zajmował Maciej Darmetko. Nie to było jednak najważniejsze. Z toru wypadła Gosia Rdest. W tym momencie na torze musiał pojawić się samochód bezpieczeństwa, który zjechał dopiero na ósmym okrążeniu.

Po wznowieniu rywalizacji Miękoś uporał się z Błażkiem, natomiast Lewandowski był już wtedy wyraźnie z przodu. Zawodnik z doświadczeniem w Lamborghini Super Trofeo, czy International GT Open zbudował przewagę, którą zdołał dowieźć do samej mety.

fot. Grzegorz Kozera

Ten i tak mocno skrócony przez samochód bezpieczeństwa sprint wygrał Pieniążek w Radicalu. W D4 3500+ triumfował Lewandowski, zaś drugie miejsce zajął lider mistrzostw Polski, czyli Miękoś. Czwarta pozycja to Zielonka w kolejnym Radicalu, zaś pierwszą piątkę uzupełnił trzeci w D4 3500+ Błażek.

Dzięki drugiemu miejscu w wyścigu i jednocześnie pozycji wyższej, niż Błażek i Darmetko, Miękoś powiększył swoją przewagę w mistrzostwach Polski. Drugi wyścig sprinterski weekendu wystartuje w sobotę o godzinie 13:10.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News