WRC Rajd Sardynii: Sordo pewnie zmierza po zwycięstwo. Kajetanowicz zachwyca od rana

Dani Sordo i Carlos del Barrio znajdują się na prowadzeniu w Rajdzie Sardynii po pierwszej sobotniej pętli rywalizacji. Do dziesiątki klasyfikacji generalnej i jednocześnie na 2. miejsce w WRC 3 awansowali Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak.

WRC Rajd Sardynii: Sordo pewnie zmierza po zwycięstwo. Kajetanowicz zachwyca od rana
Podaj dalej

Sobotnia rywalizacja rozpoczęła się od legendarnego OS7 Monte Lerno 1. Tam najlepszy był Sebastien Ogier, który nieznacznie pokonał Elfyna Evansa, Thierry’ego Neuville’a i Daniego Sordo. Na OS8 Coiluna – Loelle 1 czołówka była identyczna, ale tym razem wygrał Sordo, przed Evansem, Neuvillem i Ogierem.

Zresztą, możemy powiedzieć, że cała poranna pętla przebiegała według podobnego schematu – dominowali ci sami zawodnicy. Co oznacza to dla klasyfikacji generalnej imprezy? Liderem jest Sordo, który ma teraz 31,6 s przewagi nad Neuvillem. Trzeci ze stratą 34,6 s jest Ogier, czwarty, 19,6 s za Francuzem, jest lider mistrzostw świata, Evans.

Kategorie towarzyszące

Liderem w klasie WRC 2 jest Pontus Tidemand. Co ciekawe, Szwed nie był dziś ani razu na odcinkowym podium. Różnice są spore – wszyscy w tym rajdzie mieli jakieś problemy. Tidemand może więc się oszczędzać, bo na razie z żadnej strony kompletnie nic mu nie grozi.

Tradycyjnie wśród aut R5 prym wiodą kierowcy WRC 3, czyli prywaciarze. O poranku dwa oesy wygrał Kajetan Kajetanowicz. Liderem w WRC 3 i całej kategorii RC2 jest teraz Jari Huttunen, ale Kajto jest zaledwie 0,1 s za nim i trzeba podkreślić – Polak w trakcie całego dnia jest dziś od Fina zdecydowanie lepszy.

Podium kompletuje Oliver Solberg. Norweg prowadził na starcie etapu, ale stracił bardzo dużo czasu na drugim przejeździe Monte Lerno. Syn Pettera traci teraz do Huttunena 4,9 s. Patrząc realistycznie – jeśli nie dopadną go kolejne problemy, Solberg powinien prowadzić na koniec dnia. Wśród juniorów z ogromną przewagą prowadzi Tom Kristensson.

Przeczytaj również