WRC Rajd Sardynii: Sordo na autostradzie do wygranej. Kajetanowicz wciąż z szansami na zwycięstwo

WRC Rajd Sardynii: Sordo na autostradzie do wygranej. Kajetanowicz wciąż z szansami na zwycięstwo

Sardinia-043-scaled

Podaj dalej

Dani Sordo i Carlos del Barrio zakończyli sobotni etap Rajdu Sardynii na pozycji liderów. Kajetan Kajetanowicz i Maciek Szczepaniak znajdują się na drugim miejscu w kategorii WRC 3 z niewielką stratą do liderów.

Popołudniowa pętla oznaczała dla zawodników dwa oesy. Na obu najlepszy był Sebastien Ogier, natomiast różnice były bardzo niewielkie. W czołówce za każdym razem plasowali się Dani Sordo, Thierry Neuville, Ott Tanak, czy Elfyn Evans.

Sordo znajduje się na prowadzeniu w imprezie i sygnuje się obecnie przewagą w wysokości 27,4 s nad drugim Ogierem i 28,9 s nad trzecim Neuvillem. Belg na pewno nie odpuści – tutaj ważą się losy zdobyczy zespołowych. Czwarty jest Evans – lider mistrzostw świata.

Kategorie towarzyszące

Wśród aut R5 najlepiej pętlę rozpoczął Oliver Solberg, którzy przywiózł za sobą Madsa Ostberga i Jariego Huttunena. Ale na kończącym dzień Tergu – Osilo 2 Solberg miał wypadek. Niestety, kolejny bardzo pechowy dzień wielkiego norweskiego talentu.

Równo na drugiej pętli jechał Kajetanowicz. Polak co prawda stracił nieco czasu do Huttunena, ale utrzymał się na drugiej pozycji. Kajto traci teraz do Fina 10,5 s, a to sprawia, że losy zwycięstwa są wciąż jak najbardziej otwarte.

Trzeci w WRC 3 jest lider punktacji, Marquito Bulacia. W WRC 2 prowadzi Tidemand, przed Brynildsenem i Veibym. Wśród juniorów na pierwszej pozycji wciąż jest Tom Kristensson.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News