Wiemy, gdzie Tesla postawi nową fabrykę. Zanim to zacznie zarabiać, trzeba będzie zainwestować

Wiemy, gdzie Tesla postawi nową fabrykę. Zanim to zacznie zarabiać, trzeba będzie zainwestować

tesla (3)

Podaj dalej

Tesla ma już swoją fabrykę w Chinach, kończy budować też tą w Berlinie. Wszystko wskazuje na to, że firma Elona Muska już ma nową lokalizację dla kolejnej fabryki. Mianowicie, chodzi tutaj o Indie. Czy to  ma sens?

W grudniu zarejestrowano dwa nowe podmioty – Tesla Motors India oraz Energy Private Limited. Ale nie jest to jedyna poszlaka – o planowanej budowie fabryki można też wyczytać w dokumencie władz stanu Karnataka. To właśnie tam Elon Musk chciałby postawić nową fabrykę.

tesla

KIEROWCO! ODBIERZ BON NA 120 PLN DO WYDANIA NA STACJACH BENZYNOWYCH

Nie tak dawno temu miliarder oraz minister transportu Indii potwierdzili, że Tesla wchodzi na tamtejszy rynek. Rynek, który nie istnieje, jeśli chodzi o auta elektryczne. W ubiegłym roku w Indiach zarejestrowano 3,4 tysiąca elektryków przy… 1,7 miliona aut z silnikami spalinowymi. I samo wejście Tesli na rynek indyjski niczego nie zmieni, bo kwota oferowanego tam Modelu 3 będzie zaporowa.

Przy takim obrocie sytuacji budowa fabryki nie wygląda wcale jak głupi pomysł. W naturalny sposób obniży to cenę aut. Dodatkowo, Tesla rozbudowałaby sieć ładowarek. Bez tego wszystko to nie ma najmniejszego sensu, bowiem w Indiach nie ma obecnie żadnego superchargera. Wychodzi więc na to, że jeśli Musk chce tam zarabiać, musi najpierw zainwestować potężne pieniądze i zrobić całą infrastrukturę od zera.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News