Wiele osób jeździ tak samochodem. Nie rób tego – uszkodzisz auto. Konsekwencje będą kosztowne

Jaka jest wasza strategia tankowania auta? Wiele osób jeździ samochodem wyłącznie na rezerwie. Inni co rusz dolewają paliwa pod korek, aby na pewno nie zabrakło. Ile osób, tyle nawyków. Czy na pewno są one bezpieczne dla auta? Konsekwencje mogą być bardzo kosztowne…

jazda samochodem tankowanie
Podaj dalej

Ciągła jazda samochodem na rezerwie to coś, co praktykuje wielu kierowców. Na pewno znacie ten typ – zawsze tankuję za 50 zł, albo 100 zł i czekam, aż wskazówka znów zjedzie do zera. Jazda na rezerwie, a już tym bardziej ciągła jazda na rezerwie, to nie jest najlepszy pomysł. Konsekwencje mogą być bardzo kosztowne. Twój samochód w końcu może odmówić posłuszeństwa…

jazda samochodem tankowanie
fot. pixabay

Eksperci zalecają, aby poziom paliwa raczej nie spadał poniżej 25% pojemności baku. Inni twierdzą nawet, że nie powinniśmy dopuszczać do tego, aby spadł poniżej 50%, ale nie popadajmy w skrajności. Tak naprawdę dobrze jest tankować auto gdzieś pomiędzy poziomem tych 25% pojemności baku, a granicą, w której miałaby się zaświecić kontrolka. To najbardziej optymalny zakres. Najlepiej nie dopuszczać do stanu, w którym kontrolka musi się w ogóle zaświecić.

https://wrc.net.pl/kw-pilne-benzyna-za-434-zl-diesel-za-510-zl-a-lpg-za-305-zl-i-to-w-polsce-gdzie-mozna-za-tyle-zatankowac

Kup teraz – opony w mega promocji!

Brak paliwa w zbiorniku, a już tym bardziej ciągły brak paliwa przy ciągłej jeździe na rezerwie, to spory problem. W pustej części zbiornika może gromadzić się powietrze z parą wodną. Ta para naturalnie się skrapla, a zbiornik koroduje. Nie dość, że rdza niszczy zbiornik, to jeszcze może przedostać się do paliwa. A dalej… zapchany filtr, zniszczony układ wtryskowy, uszkodzona pompa paliwowa itd.

jazda samochodem tankowanie
Fot. pixabay.com

Oprócz rdzy w zbiorniku gromadzą się jeszcze różne osady i kondensaty – podaje „Interia”. Jak łatwo się domyślić, kiedy przedostają się do paliwa, nie oznacza to niczego dobrego. Krótko mówiąc – nie warto czekać do momentu, w którym zaświeci się kontrolka. Lepiej tankować jednak nieco częściej.

Przeczytaj również