Wiedziałeś, że możesz dostać tak wysoki mandat? Kierowcy nie mają pojęcia – zgłaszają sprawę do sądu

Wiedziałeś, że możesz dostać tak wysoki mandat? Kierowcy nie mają pojęcia – zgłaszają sprawę do sądu

świadczenie pieniądze plus na paliwo

Podaj dalej

Od 1 stycznia tego roku dostać mandat w naszym kraju to już nie przelewki. Teraz grozi ci nie maksymalnie 500 zł, a nawet 5000 zł. Nie wszyscy nadal orientują się jak wyglądają nowe stawki w taryfikatorze.

Mandat może wynosić w naszym kraju nawet 5000 zł. Oczywiście na tym nie musi się zakończyć kara dla kierowcy. Policja może uznać, że przewinienie było zbyt surowe i należy się grzywna. A grzywna może w naszym kraju wynieść nawet 30 tysięcy złotych. Różne bywają osądy policji… ale coraz więcej kierowców nie przyjmuje mandatów.

mandat grzywna sąd
fot. pixabay

Kiedy kierowca mandatu nie przyjmie, sprawa trafia do sądu. Coraz więcej jest takich przypadków. Kierowcy bowiem mają nadzieję, że sąd inaczej rozpatrzy sprawę i uda się nieco zaoszczędzić. W zdecydowanej większości przypadków zupełnie nic to nie daje. Ale to oznacza jedno – kierowcy boją się wysokich mandatów.

Tyle w kolejnych dniach będzie kosztowało paliwo. Sprawdź, czy warto poczekać na tankowanie

Świadczy o tym też to, że polskie drogi stały się bezpieczniejszym miejscem. Notuje się chociażby coraz mniej przekroczeń prędkości, w tym tych najbardziej drastycznych i rażących. Ludzie się boją, że będą musieli dużo zapłacić… więc wolą pojechać wolniej. To dosyć logiczne rozwiązanie.

Kup teraz – opony w mega promocji!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News