W twoim samochodzie parują szyby? Nie dajesz z tym rady? Wypróbuj ten sposób – skuteczny w 100%

Parujące szyby w samochodzie to coś, co bardzo szybko i skutecznie może popsuć humor. Chcesz jechać, spieszy ci się… a tu nic nie widać. Ba – najgorsze, że nawiew na szybę też nie pomaga. Jak sobie z tym poradzić?

mandat płyn do spryskiwaczy
Podaj dalej

Zaparowane szyby to coś, czego kierowcy nie znoszą. Jedziesz sobie spokojnie, aż tu nagle zaczynasz parować. Z każdą chwilą widać coraz mniej, a nadmuch na szybę nie działa. Odpalasz rano samochód, chcesz jechać… a tu nic nie pomaga. Nie masz pojęcia jak sobie poradzić z tym uciążliwym problemem?

szyba zaparowane szyby para zaparowana sposób
fot. pixabay

Przede wszystkim należy pozbyć się wilgoci, oraz potencjalnych źródeł wilgoci z samochodu. Należy porządnie wysprzątać samochód oraz dokładnie umyć wszystkie szyby. Posprzątać – używając również odkurzacza! Jeśli zauważamy jakąś wilgoć, należy się jej pozbyć.

Od grudnia stacje paliw będą otwarte tylko do godziny 21? W późniejszych porach i w nocy nie zatankujesz?

W tym celu najlepiej wyłożyć w samochodzie gazety, albo koci żwirek. Możemy być pewni, że takie przedmioty natychmiast pochłoną całą wilgoć z samochodu. Po wysprzątaniu oraz wyeliminowaniu wilgoci problem powinien zniknąć. Ale co wtedy, kiedy ani sprzątanie, ani gazety, ani koci żwirek nie pomogą?

Policjant weźmie sobie twój telefon. Co może na nim sprawdzić? Czy musimy mu go pokazywać?

Nic nie pomoże, jeśli samochód jest uszkodzony mechanicznie. Stare i brudne filtry powietrza, uszkodzony układ wentylacji – problemów może być multum. Natomiast zawsze warto najpierw spróbować powalczyć z wilgocią domowymi sposobami. Jeśli one nie zdają egzaminu, trzeba wybrać się do mechanika.

Dzięki tej aplikacji sam możesz wybrać, ile będzie kosztowało paliwo! Gdzie ją pobrać? Jak to działa?

Przeczytaj również