UWAGA! Zmiany cen paliw. Największe różnice w LPG – jak zareagują na to kierowcy? Po ile diesel i benzyna?

Jak w każdą środę dzięki notowaniu „e-petrol” poznaliśmy nowe średnie ceny detaliczne paliw w Polsce. Jak prezentują się ceny? Po ile jest obecnie benzyna, diesel i LPG? Kierowcy mają powody do zadowolenia?

ceny paliw paliwo diesel benzyna lpg
Podaj dalej

W ubiegłym tygodniu średnie ceny paliw wyglądały następująco. Benzyna 95-oktanowa kosztowała 5,73 zł, zaś 98-oktanowa 5,99 zł. Jeśli chodzi o diesel, to za litr płaciliśmy 5,77 zł. Najtańszy był oczywiście autogaz. Za litr LPG na polskich stacjach trzeba było płacić średnio 3,16 zł. Czy coś zmieniło się w trakcie jednego tygodnia?

ceny paliw paliwo diesel benzyna lpg
fot. pixabay

Według zapowiedzi portalu „e-petrol” w dniach 10-16 stycznia za benzynę mieliśmy płacić między 5,69 a 5,80 zł. Jeśli chodzi o olej napędowy, ceny miały oscylować między 5,74 a 5,86 zł. Z kolei za litr LPG płacić mieliśmy między 3,09 a 3,17 zł. Czy te przewidywania rzeczywiście się sprawdziły?

ceny paliw paliwo diesel benzyna lpg
fot. pixabay

Litr 95-oktanowej benzyny kosztuje aktualnie 5,72 zł. To o 1 grosz mniej, niż przed tygodniem. Za litr diesla płacimy obecnie 5,77 zł, co oznacza, że cena się nie zmieniła. Nie zmieniła się też cena 98-oktanowej benzyny – tu nadal mamy cenę 5,99 zł. Największa zmiana to LPG. Za litr autogazu płaci się obecnie 3,13 zł – o 3 grosze mniej, niż tydzień temu.

Przeczytaj również