Uwaga kierowco, od dzisiaj musisz być bardziej czujny! Kary są nawet pięć razy wyższe, niż dotychczas

Uwaga kierowco, od dzisiaj musisz być bardziej czujny! Kary są nawet pięć razy wyższe, niż dotychczas

Podaj dalej

Kierowco, przygotuj się na płacenie! Od dzisiaj za nieprawidłowe parkowanie na terenie Warszawy grozi aż 250 zł mandatu. Flota poszukiwaczy takich przewinień powiększyła się o kolejnego Nissana Leafa.

A zatem zacznijmy od samego początku. W Warszawie funkcjonuje system parkingowych e-kontroli. Oznacza to, że po mieście jeżdżą Nissany Leafy z czujnikami i kamerami. Od teraz będą takie aż trzy. Leafy rozpoznają czy parkujesz na danym miejscu zgodnie z uprawnieniami, czy nie.

kierowco mandat parkowanie

System rozpoznaje karty uprawniające do bezpłatnego postoju. Widzi, czy ktoś może parkować w danym miejscu, czy powinien zapłacić. Co ciekawe, samochody prezentują dosyć wysoką skuteczność. Praca dwóch Leafów od początku roku doprowadziła do wystawienia 100 tysięcy mandatów. Wszystkie piesze patrole w Warszawie wystawiły w tym czasie… 106 tysięcy mandatów.

A zatem samochodów można się obawiać. Kierowco, jest jeszcze jeden problem. Od dzisiaj kara za parkowanie bez opłaty w Warszawie jest wyższa. Z 50 zł wzrosła ona do 250 zł!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News