Unia Europejska mówi wprost. Polskie drogi niosą śmierć. Nasz kraj na samym końcu rankingu

Unia Europejska mówi wprost. Polskie drogi niosą śmierć. Nasz kraj na samym końcu rankingu

Podaj dalej

Czy polskie drogi są bezpieczne? Wątpliwości na ten temat nie ma Unia Europejska. Według niej tylko w dwóch krajach łatwiej o śmierć na drodze. Niestety, to jeden z tych rankingów, w którym nigdy nie chcielibyśmy być na podium.

Unia Europejska podaje, że według jej danych w Polsce na milion mieszkańców mamy aż 77 śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Wiele osób może to zdziwić, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w dużych miastach spada ostatnio liczba wypadków i samych ofiar również.

Najwięcej osób w naszym kraju ginie w terenie zabudowanym. Wszystkie te dane zwracają uwagę na ważny problem. Co z tego, że w dużych miastach poprawia się bezpieczeństwo. Co z tego, że tam samorządy stać na dbanie o mieszkańców, skoro w mniejszych miastach, czy na wsiach, problem pozostaje, a polskie drogi niosą śmierć.

Dane Unii Europejskiej bolą. Niestety, w tym niechlubnym rankingu przed nami są wyłącznie kraje, które na pierwszy rzut oka uznalibyśmy za o wiele mniej rozwinięte, a nawet zacofane, czyli Bułgaria i Rumunia. No cóż, może jednak w ogóle się od nich nie różnimy i my również zostaliśmy dziesiątki lat za zachodem Europy, nie tylko pod kątem bezpieczeństwa na drodze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News