Trasa nad Morskie Oko – czeka nas przełom?! Konie zostaną zamienione przez samochody?

Trasa nad Morskie Oko i pracujące tam konie to przedmiot rozmów od lat. Pomysł, który ma chyba nawet więcej przeciwników, od zwolenników. Czy to się zakończy? Czy konie zostaną zamienione przez samochody?

Trasa nad Morskie Oko – czeka nas przełom?! Konie zostaną zamienione przez samochody?
Podaj dalej

Tatrzański Park Narodowy będzie jeszcze w czerwcu testował hybrydowy samochód, który docelowo miałby wozić turystów trasą nad Morskie Oko. Informację podał dziś „Portal Tatrzański”. Ile kosztuje taki prototyp? Mówi się, że jest to cena 120 tysięcy złotych. Czy zatem pomysł ma szansę przebicia?

morskie oko transport

Na portalu czytamy, że pierwsze testy innego pojazdu miały już miejsce w 2016 roku. Wtedy jednak technologia przegrała z trasą. Testy tego konkretnego, aktualnego prototypu, odbyły się jesienią 2020 roku. Opinie były pozytywne, pozytywnie wypowiadali się także fiakrzy.

morskie oko transport

Pojazd według doniesień ma wozić w górę nawet 16 osób, chociaż TPN będzie testował przy limitach 12 osób. Pytanie, czy rzeczywiście zakup takich pojazdów w cenie 120 tysięcy złotych za jeden, jest możliwy? Trzeba czekać i patrzeć, jak sytuacja będzie się rozwijała. Ale, co tu dużo mówić – trzymamy kciuki.

Przeczytaj również